| 00SweetTweety00 a întrebat:

:*
Vreau si eu statusuri de toate felurile :*
Dau FUNDITA love struck

Răspuns Câştigător
| 愛日本 a răspuns:

Mai ştii? Îţi plăcea să o vezi râzând.Ea tot cu zâmbetul a rămas, tu tot cu ea în gând.

Sunt Simpla…Dar Prea Complicata, Iubesc Dar Urasc Iubirea…. Ador Soarele Dar Inteleg Ploaia…. Sa Nu-Mi Faci Rau…. Sunt Atat De Inofensiva Incat O Sa-Ti Para Rau…

Ochii mei de nu mai vor să te privească. E vina ta că i`ai făcut să te urască!

Un singur lucru bun am invatat de la tine. sa-i dau dracu pe toti daca mie imi e bine!

Am învăţat să am răbdare. Că totu-ţi iese atunci când nimeni nu te crede-n stare!

Poate o altă ea îţi va părea mai minunată. Simplă. Dar totuşi COMPLICATĂ!

Este atât de schimbată! Exact cum ai zis tu că nu o să fie vreodată

Sa incepem cu inceputu`... De azi promit c.o sa sterg trecutu`.

Am avut multe dorinte.Care nu s’au implinit! Am facut multe greseli! Dar pe toate le’am platit.

Every day without you...is like the world without the sun!

Today it's a *** day for you.

Poate ar fi fost altfel daca ar fi stiut s`O iubeasca•

●Tai-o, pleaca, cara-te, dispari, zbori, sterge-o, calc-o, evapora-te, mori, dati foc, fa-te scrum.

Am ramas marcata, am ajuns sa cred ca.nu te voi uita niciodata...

Sunt lucruri banale care te fac sa zambesti si sa ajungi fara sa vrei sa le iubesti!

Si mi'e greu, doare azi mai mult ca ieri!

Daca tu imi arati ca nu`ti pasa eu iti arat ca pot fara tine

Si da, m’a durut. Era de stiut ca iar am de pierdut.

...Indiferent de ce vad ochii inima nu va uita!

• Trece pe langa el, si nu O intereseaza!

Si te'as cauta...dar sincer. imi e teama

alza ti piano e vieni, voglio vedere il tuo soriso, pulisci ti la lacrima, prendi la mia mano, ai pianto abastanza
Ridica-te usor si vino, vreau sa.ti vad zambetul Sterge.ti lacrima, ia.ma de mana, ai plans destu

Poate într`o zi mă vei căuta Şi vei spune tuturor „lipseşte ea"!

Ar fi interesant sa stii ce am de spus dar nu`mi mai bat capu`! Sa rezumam treaba uitand unu` de altu`!

Nu ştiu ce respecţi tu, eu respect alt nivel.Nu oameni ce în momente grele îşi dau "Refresh" la caracter.

"Fii falsă. Trişează des. Să fii sigură că vei câştiga un joc pervers. Lumea joacă doar p interes.

Şi n.am timp să mă gândesc a mia oară.Da.Rămâi doar visul unei nopți de vară

Asa ca fa ce vrei sa faci, numai fii naiva. Inima lui nu a plecat, habar nu ai ca esti captiva

• Ca nimeni nu stie mai bine ca tine ce simti • Il iubesti doar pentru tine nu pentru parinti

• Și dintr-o sută, e doar un suflet viu care m-ajută!

●Să nu`ti treacă prin gând că mă poti avea la degetu` mic. :*Să moară măta de nu stiu prea bine să profit! ^^

• N-are sens sa-ti fie frica.Nu dureaza mai mult de o clipa.Si-o sa treaca asa cum trec toate.O sa vina alta zi dupa noapte.

• Momentele sunt clare si fumul de tigara si sticlele de alcool nu sunt o scapare...lasa` gandurile sinucigase ce le ai si hai sa gasim o solutie`...de ce mai stai?

●Pe viitOr învaţă, nu doar tu eşti impOrtant în viaţă. Câteva vOrbe sunt de căcat, niciO minciună nu te face mai bărbat

Nu`mi pare rau cand imi vad fostul prieten cu altcineva
Mama mi-a spus mereu sa dau jucariile vechi cui nu le poate cumpara

Nici tu nu sti ce este. Ura sau iubire'?
Ca nu-l iubesti pe el, ci iubesti 0 amintire!~ :

O fetiţă cu un zâmbet fals pe buze, un suflet rănit cu o inimă îngheţată din pricina regretelor şi suferinţelor,
un înger care cu prima ocazie i`au tăiat aripile şi l`au transformat în demon.

O raza de lumina...o urma de durere...un chip de inger suav distrus de-o grea durere

Viaţa mi-a dat o lecţie, tot ea m-a înţepat. Ea a fost singura târfă care m-a făcut să plâng cu-adevărat!

Senzatia e unica`` Doza de risc e mica`` Viciul meu implica doar placere``Si dependenta psihică

• Lumea se sfarseste. Uita`te in jur. Nu mai exista dragOste. Ci doar bestii in calduri; x •

Imi cereai false scuze, aveai priviri confuze, citeam minciuni pe buze, acum incep sa ma amuze, nu ai fost ca oricare altu` ai fost ca si celalalt

Iti spun pentru a mia oara: fiecare zi cu tine este extraordinara!

Sa ai grija cum t porti cu mine` daca` mai vrei s` tin la tine`! K sunt prea dulcee` cum m` port cu tine`, n`am aere ca sh tine`

Heyyy`, strange`ma in brate`! Daca` vrei s` intelegi ce e`n inima mea t rog nu` mai plecaa`

0 sa`mi intelegi problemele la timpul` potrivit!

Imi pare rauu`, dar n`am pret! T simti proprietarul` me0, sunt mai mult decat atat! Crezi ca sunt un trofeu` sh chiar daca` ar fi asa esti departe d premiuu`!

N`ai curaj s` ma lasi, s` traiesti fara mine`! K nu` poti s` respiri, atunci cand eu nu` sunt langa tine`!

M`am schimbat sh pot visa acum! Nuu` mai vreauu` s` cer, voi obtine` oricum!

Sh nu`mi pasa d nimic! Imi traiesc viata dup` bunul meu plac

Frumusetea se deduce ink` d la primuu` zambet, d la prima privire d la primuu` cuvant.

Mi`e dor s` te privesc fara s` spun nimic. Mi`e dor s` numar secundele un pic cate`un pic

Tuu` esti jumatatea care mie`mi lipsea sh`ai umplut doru` din inima mea

Nuu` mai visa frumos, realitatea este rece

Ne este d` ajuns acest sentiment ascuns, n tine uniti p amandoi sh suntem doar noi

De atat barfa m`am intoxicat, dar s` stii` ca omul` nebarfit e 0m ratat

Lupta pentru cine t iubestee`, baga`tsi pla`n cine`tsi greseste`!

Eu nu` cred in tacere, nu` vreauu` s` taci!

Secretuu` este s` risti, s` te simti binee` sh s` castigi!

În jocul ăsta nu îmi e frică...sunt amantă, iubită si amică. poate lumea crede că sunt sora ta mai mică, fără să stie că eu pentru tine sunt unică.

Traiesc intr-o Lume Perfecta. Fiecare Produs are`o Eticheta.•

●Sa fii capabil sa vezi realitatea.este un mare dar. ●

xD | invidia doare =). sunt prea tare b-)! |
#. Timpu` se scurge`n [RELUARE]. =X

.Oricine are dreptul sa fie prost, dar unii abuzeaza de acest privilegiu`! =]

.N`am nevoie de diamantele tale Ca sa stralucesc; X

.•[O faţă de [PRINŢESA]!
Un corp [INDECENT]!
Şi un stilou`.
Să mă induci în [TESTAMENT]!•

. Frumusetea nu` se masoara.
Ea se apreciaza din vedere :]

.•Nu arunc cuvinte inainte;]
Ca lucruri ce se simt :]
Nu` se spun prin cuvinte`!•

.•Profiita de fiecare clipa` =]
Ca`n fiecare paradis =X
Exista cate`o ispita =P•

•te`ai saturat Să'ţi pui viaţa Ca o intrebare.
ţine Capul Sus, Chiar daca doare tare.•.

•De obicei, ii citesc rapid.
Pe cei care`mi Zambesc
Sh` de fapt nu ma inghit;]•

Ptr. totdeauna el va ramane [VIATA] mea
Voi da totu`, sh` daca e sa cad.
Ma voi ridica! ]

. Decat sa le dau satisfactie.
Celor ce vor sa ma vada cazand!
Mai bine. ma daram singura;]
Sh`o sa cad razand! =]

. Inca o data, iar sh din nou`, t` fac high cand tuu` t` simti low

Cand ai bani toti` sunt
"to family".

Aduti aminte cand spuneai '' Nu voi fuma. voi fi cuminte ''. Te apasa acum constiinta care inca te mai minte. Sh nu`i nimeni langa tine care sa te alinte.

Oare. Fara ea ai fii la fel? Da oare. Fara ea te`ai simti altfel? Caci daca e departe, nu te mai simti intreg. Spui : " Pune-o intr-o mie de fete ca tot pe ea 0 aleg.

Aud vorbe parsive despre Mine. Si continua barfa! Da` cand ajunge la Mine barfa;-x Isi cere scuze tarfa.=]

Xx. [[`ti-ai Luat`o in cap`.
Ce`pacat`!
Acum`esti mai de ***`! winking
. ce s`a intamplat`? surprise
ti-as fi spus`ca te`iubesc`.
da ***`. n`ar fi rimat`! ]]

• … pentru fanii mei un simplu Te-am pupat si la revedere!

; x. plang ιn hohote de ras. day єvєryday. auzι bєy.[!? ]. hey! 'tє`n mortιι tєι.[].; x

ღ•°Iubeşcღ•°

Îţi aduci aminte de ea?! Cât de bine împreună vă stătea.Lumea vă invidia.Luna,şi ea vă admira.Aţi uitat de tot acum.Şi fiecare`i pe alt drum!

Mi`e dor să te strâng în braţe, să te sărut.Mi`e dor să îmi vorbeşti, mi e dor să te ascult!

● caη∂ `νєι` ƒι` яaηιт` ιтι` νa` ∂a` aяιρι` ѕa` zвθяι`;]... ƒaяa` ѕa` cєaяa` ηιмιc` ѕcнιмв` θ` νa` ƒacє` ∂є` ηєηυмaяaтє` θяι`!; x ●.

• Îtι` a∂υcι` aмιηтє` ∂є` acєℓ` мθмєηт`. θ` ρθνєѕтє` ѕιмρℓa`, ƒaяa` нaρρу-єη∂`;-j •

• Sυηтєţι` тσţι` σ ` aρă ` şι`un ρăмâηт` тяaşι` ℓa` ιη∂ιgσ `!;-j •

Da`, stiu` cum` se` spune`. eram` doar` 2` c0pii`. si` destinu`l schimba` lacrimi`. zi` de` zi`!;-j

Destine` schimbate` ciudat` intersectate`!; x

Imi` dai` visele`. imi` dai` dragostea`. imi `iei` mintile`. doar` Tu` te` j0ci` cu` inima`! >; pe

♥ Visam` cu` ochii` deschisi`, trăiam` fără` griji`, prinsi` de` vraja` c0pilariei`, nu` puteam` fi` tristi`.; x

Au` fost` momente`n care` nu`mi mai` d0ream` nimic`! Cazusem` si` simtseam` ca` nu` mai` pot` sa` ma` ridic`, da` pot` sa` trec` peste` toate`!;]

Uita` tot` ce`ai pierdut`, tot` ce`ai vrut`, tot` ce` n`ai avut`. uita` timpul` ce`a trecut`. orice` sfarsit`, e` un` nou inceput`!; x

Vreau` să` trec` lejer` peste` tot` şi` toate` şi` când` nu` mai` pot`. să` ridic` din` umeri` şi` să` zic`: Mai` mult` nu` se` poate`! :]

Este` O prOblema` ca un` asasin fin`, Nu`i O dilema` suntem` Plini de` venin Stim`, fiecaRe se` paRe ca ` are`n dOtare, masti` OcaziOnale Gata` de puRtaRe, Oare`?

Daca` ar` fi` totul` exact` asa` cum` iti` d0resti`,nu` ai` mai` avea` pentru` ce` sa` lupti`, sa` speri` si` sa` iubesti`; x

Anything` that's w0rth` having`. is` sure` en0ugh` w0rth` fighting` f0r`. quit` is` 0ut` 0f` the` questi0n`. we` make` a` stop`, g0tta` fight` s0me` m0re`. we` g0tta` fight` fight` fight` fight` fight` f0r` this` l0ve`. it`s w0rth` having`, it`s w0rth` fighting` f0r`.; x

Stiu` ca` iti` vine` greu` da` uita` ce` a` fost`;].`ai sa` fim` sinceri` nu` a` avut` nici` un` rost`;-j

ѕι`aтυηcι caη∂` є` ƒθaятє` вιηє`, є` cєνa` cє` nu`мι cθηνιηє`=d

Copilu` din` mine` se` tine` de` nebunii` intr`una, dar` nu`i pierd` urma` [-x. il` voi` pastra` in` suflet` pentru` t0tdeauna`. тe` accepтa` cυм` eѕтι` тυ`?;;]. cιηe` тe`a ιerтaт` de` т0aтe`?;-w. cιηe` peηтrυ` тιηe` p0aтe`...ѕa`ѕι pιarda` ѕυƒleтυ`?;-? •

Aici`. Acum`. Din` nou`. Iar`. Pa`.

● Am` pr0pus` sa` fac` ce`mi place`, cum` imi` place`. sa` nu`mi fie` frica` sa` pierd`, sa` ma` bucur`, sa` rad`, sa-mi fie` bine` si` atat`!; x

● 0` sa` incerc` sa` fiu` ce` vreau` sa` fiu`. cat` de` bine`, cat` de` rau`, nu` stiu`. cat` de` tare` inca` doare` nu` conteaza`. cat` de` riscant` nu` ma` intereseaza`!;-j

● Uneori`. pentru` ca` visele` sa` se` implineasca` este` suficient` sa` le` ai`!; x

● Esti` 0bosita` dar` inca` mai` auzi` ce` spune` lumea`. " Ce` e` cu` ea `? ". " Ce` incearca` sa` faca`? ". " Nu` poate`. Nu` are` cum` ". " De` ce` face` asta`? Nu` se` merita`! ";-j

Se` c0mp0rta` natural` si` c0pilareste`;"> din asta` lumea` 0` iubeste`!; x
Bwăiiiiiii câtee` proobleemee;> ce bineee că în sfârşiit am trecut peste eleeee #;-s! Ce perversă'i doamnaa măătaa;>, heii ce caracter infect si ce copil dement =]]; x!

• Să îţi đai seaмa că ar ℓipsi ceva atunci cânđ o să vezi că nu мai sunt în preajмa ta.Să te gânđeşti đoar ℓa мine мereu şi ce ai în jur să îţi spună đoar nuмeℓe мeu!

Fă` ce` trebuie`să` faci` şi` nu` mai` fii` naivă`, din` inima` lui` nu` ai` plecat`, habar` nu` ai` că` eşti` captivă`.

Suntem` 0amenii` ce` nu` vor` sa` stie`. cum` sa` nu` mai` fie` c0pii`. si` care` se` bat` cu` viata` stii`. ca` visele`s vii`!

Cine` te` vede` ar` spune` ca` nu` ai` nici`un defect`, dar` cine` te cun0aste` stie` ca` ai` un` caracter` infect`!;-&. :]]

Am` decis` să` fac` ceva` inteligent`, să` uit` c0mplet` şi` să` trăiesc` pentru` m0ment`.; x

Hai` bea` ceva`, aprinde`ti 0` tigara`, pune`ti 0` cafea`!;>

Simti` ca` facem` acelasi` c0mpr0mis`. repetat` la` infinit` ca` un` ec0u` in` abis`. si` te` gandesti` ca` poate`, e` totul` doar` un` vis`. in` capul` tau` inchis`, desprins` de` c0ltul` tau` mic` de` paradis`.

Fă`;> ce` trebuie` să` faci`;;], stii`;> că` 0` să` ajungi` dincolo` de` n0ri`;;]. cineva`/:] ti-a dat`;> aripi`;* dar` te-a lăsat`;> să` înveti`;;] singura` să` zb0ri`!

♥ Nu ştiu să fiu numai pentru tine. Greşesc mereu. nu mă pot abţine!

un zambet nu inseamna fericire asa cum o lacrima nu inseamna durere. Poti plange cand esti fericit,poti sa razi cand inima iti plange.

E de ajuns sa am incredere in mine • In ce pot sa fac ca sa fie bine Poate intr-o zi iti vei aminti Ca am avut grija de tine Macar o zi

Daca pentru un moment ai crezut ca o vei distruge, uite`o dupa putin timp : zambeste si e dulce happy

Iti multumesc ca ma inveti sa iubesc Te voi pastra in inima mea pentru totdeauna`; x

•Unde nu o sa fii tu,cea mai mare distractie o sa fie!

Poate o altă ea îţi va părea mai minunată,Simplă, Dar totuşi complicata!

Mai ştii? Îţi plăcea să o vezi râzând.Ea tot cu zâmbetul a rămas, tu tot cu ea în gând.

Ea nu uita niciodata prin cate au trecut, iar el cand o priveste ramane mut!

Degeaba il ai langa tine, daca el nu'si poate lua gandu` de la mine.; x

2 răspunsuri:
| adrianaioanated a răspuns:

Vezi Aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sunt foarte bune o sa fi multumita

Sper sa te ajute