| Ancutsssa a întrebat:

Vreau si eu statusuri noooi, cele mai noi!
Multumesc!:*

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
http://www.lipiciosii.ro/? do=Info&cat=statusuri
Pentru putin, placerea a fost de partea mea sa te ajut.
Te pup, o seara placuta!

| Kidu591 a răspuns:

Nu caut belele, mama mi-a zis de mică să mă feresc de ele!

Un băiat care are curajul să recunoască că a plâns pentru o fată, merită intr'adevăr să fie iubit

Nu-mi da prietenie când vreau iubire, că nici eu nu-ţi dau pâine când ţi-e sete.

Atunci caut-o, să renunţi ar fi păcat. Lasă sticla şi nu plânge, fii bărbat!

Capul spune : "Nu-l iubi!" Inima îi şopteşte : "La la la, nu te pot auzi"

Nu îl alege pe tipul mai bun! Alege-l pe cel care te face sa te simţi o fata mai buna!

Voi scrie pe o cărămidă " Mi-e dor de tine"şi am să ţi-o arunc în cap să simţi şi tu cum doare când îţi lipseşte cineva.

Întodeauna am fost de părere că e bine să înveţi din propriile greşeli, aşa că am avut tot timpul grijă să fac destule.

Dacă îţi lipseşte o persoană nu plânge, ridică ochii şi aminteşte-ţi că e sub acelaşi cer cu tine.

Sunt povesti, sunt cuvinte, sunt multe, si multe clipe.
Sunt versuri, sunt filme. In care te regasesti tu, pe tine.

Te gandesti mereu la el, esti cu telefonul in mana.
a trecut inca o luna si nu mai suna.

Vreau sa te sun, sa iti spun ce am in cap.
Esti tot ce am cautat si te vreau cu adevarat.

Credeam in tine mai mult decat in mine.
Ti'am dat tot dar n-a fost de'ajuns pentru tine.

Nu cauta frumusetea care te poate orbi.
cauta un suflet bun care te poate iubi.

Cand sunt buna, sunt foarte buna.
Cand sunt scorpie, sunt al naibii de perfecta.

Au fost si clipe urate in viata noastra, de ce sa mintim.
Dar am stiut sa trecem peste, sa le facem frumoase ca ne iubim. Au fost si zile in care noi doi ne certam de imi venea sa te omor. Dar si zile cand ti'am zis ca te iubesc la maxim si ca te ador!

Chiar daca nu's toate roz.
tot le colorez odata.

Am cautat si am gasit.
Esti tot ce mi-am dorit. Nu vagabontii care m'au dezamagit.

Cat de usor imi e sa-ti spun TE IUBESC.
Si cat de greu mi'ar fi sa te parasesc.

Fiecare clipa pictata in roz trebuie sa recunosc ca iti apartine.
si nici macar eu nu ma cunosc asa cum tu ma stii pe mine.

De obicei ii citesc rapid.
pe cei care imi zambesc si de fapt nu ma inghit.

Incearca sa razi si tu de viata.
nu lasa numai viata sa rada de tine.

N'am iubit pe nimeni cu atat dor.
si de'a fost ceva. a fost trecator.

Un barbat nu'si dovedeste barbatia prin numarul femeilor cu care a fost.
ci prin numarul femeilor pe le'a refuzat spunandu'le: acasa ma asteapta femeia pe care o iubesc.

Si spune'i "te iubesc" ca'ti pare rau c'ai fost asa.
promite-i ca n'o sa repeti din nou prostia ta.

In fiecare noapte adorm cu tine'n gand.
Esti singurul ce ma ridica cand sunt la pamant.

Am invatat sa fiu nepasatoare.
pentru ca am aflat ca asta te doare cel mai tare.

Trei facultati daca ai avea.
nici tu nu ti'ai da seama ce trece prin mintea mea!

Cand am avut toate raspunsurile, intrebarile s.au schimbat

Te iubesc, şi mai pus într-o zi să aleg între tine şi ei... şi eu ţi-am spus : " Îmi va fi dor de tineee "

Stii ce-i frumos? Nici macar nu stiu daca am vorbit serios

Si chiar iti multumesc. Ca m-ai facut sa vad ca nu esti ce-mi doresc!

Eu raman cu amintirea ta, iar tu cu zambetul meu

Poate m-am schimbat sau poate doar m-am saturat.

Fii atent! Să vezi cum doare, când o să mă vezi nepăsătoare!

Am intrebat multe, insa raspunsul tau va fi cu puncte puncte.

• Iata povestea noastra, s`a dus spre nicaieri. Expresia "Te iubesc" aducea un plus de bine. Ieri!

• E greu cand iti repeti in gand "capul sus, trebuie` sa zambesti!" si subconstientul iti dicteaza "cand plangi, sa nu te mai opresti! "

• Si pur si simplu raman fara cuvinte. Ma uit peste poze. Si-mi aduc aminte

• Pentru mine sunt niste amintiri care vesnic o sa doara. Pentru tine e o poveste de seara!

• Toate veneau, treceau, dar nimic nu ramanea / Nici macar baiatu care puteam sa jur ca ma iubea!

• Inca tin la tine chiar daca a trecut un timp si mai greu imi vine cand pe strada ne intalnim si ne privim cu regrete, oare tu pastrezi in suflet tot aceleasi sentimente?

• O sa ramana amintiri blocate in ochii nostri goi. Ca se`nvarte ceasul si nimeni nu-l va da inapoi.

• Nu vei sti niciodata ce s`a intamplat de fapt. Daca te-am uitat sau doar ma prefac!

• Dragostea e o sageata care face rani de foc, sufera cel ce iubeste, cel iubit isi bate joc.

• Spun ca nu`mi pasa, ba`mi pasa sa stii. Spun ca o sa plec azi, dar o sa ma-ntorc intr-o zi. Spun ca nu mi-e dor, sincer mi-e dor. Spun ca sunt ok, dar de fapt nu mi`e usor.

• Ma vrei inapoi? Eu iti spun doar atat. Nu miza pe faptul ca odata m`ai facut sa plang. M`am schimbat de`atunci.

• ti-ai gasit alta, doar sunt destule! Nu e vina ei ca o folosesti sa ma ranesti. Si din pacate, nu prea reusesti.

• E greu sa uiti sarutul ce inca il doresti. E greu sa uiti un nume cand inca il rostesti

• Incearca sa zambesti fato, urmeaza`mi sfatul! E cazul sa fii fericita, toate trec, o sa vina altu`!

• Si cand te vad intamplator imi aduc aminte de tot ce a fost, dar uitandu`ma inapoi imi zic: "Chiar n-are nevoie niciun rost!"

• Sec e faptul ca acum cateva saptamani ne tineam de mana, iar acum nu stim cum sa ne ocolim.

• Poate parfumul tau va dispărea din aer, dar cu siguranta nu va disparea din amintirile mele!

• Dintre toate minciunile tale, "Te iubesc" era favorita mea.

• Nu`mi pare niciodata rau cand imi vad fostul prieten cu altcineva. Mama mi-a spus mereu sa dau jucariile vechi cui nu le poate cumpara!

• El a fost de vina ca de fiecare data. Inceteaza fata sa te mai crezi vinovata. ti-a promis, stiu! Te`a mintit, stiu! El o sa regrete cand e prea tarziu!

• Ne privim in ochi ca doi straini ca si cum nimic intre noi nu s`a intamplat. Nu avem curaj sa ne vorbim. Ce usor e sa ne prefacem c`am uitat. Dar ne lipseste tot ce ne-a legat.

• Prin tine iubesc deci nu incerca sa ma judeci. Ca ai uitat sa ma inveti cum sa fiu tare daca tu pleci...

• In cate feluri poti distruge o inima si apoi sa te mai aştepti sa bata?

Prietenia este ca relatia dintre mana si ochi. Cand mana se raneste, ochii plang. Si cand ochii plang, mana le sterge lacrimile

Un prieten adevarat iti vede prima lacrima, o sterge pe`a 2`a si o opreste pe`a 3`a.

Chiar daca avem in fata un drum acoperit cu noroi • Mergem inainte cum stim numai Noii`! •

Nu suntem niste fete oarecare • Poti sa ne lovesti• Ca tot ramanem in picioare! •

Uita putin de prezent si priveste in trecut • Aminteste`ti cine a fost langa tine la`nceput! • [:X]

M`ajuti sa trec peste momentele grele.Tu esti cel mai frumos refren din toate piesele mele

Desi am trecut prin multe, suntem inca impreuna. Caci nu poti sa cazi, cand tii pe cineva de mana > <

Chiar daca sunt furtuni, ninsori, soare si ploi. In orice razboi e mai usor in doi!

Poate nu intotdeauna a mers totul foarte bine, dar vreau sa fii fericita asta te rog retine.

Inainte sa plec vreau sa stii ceva:. arunca pozele cu mine si sa nu’ti fie dor.ca n’are de cine

Prea tarziu pentru regrete…pentru lacrimi …Viata merge inainte, cu sau fara prea multe cuvinte!

Am o vorba de la tata. intr-o zi se-ntoarce roata

Chiar dacă în spatele unui vis se poate ascunde un coşmar…nu uita să crezi în tine şi toate problemele încet dispar

După bărbat şi autobuz să nu alergi niciodată. că după o jumătate de oră vine altu

As vrea sa cred, sa pot visa, sa te aduc de partea mea. As vrea ca timpul sa-l opresc sa-ti spun de fapt cat te iubesc…

-Stiu sa iubesc. stiu sa ranesc…. nu te juca… sti bine ca pot trisa

-Imi pace sa ma plimb prin ploaie pentru ca nimeni nu vede ca plang

Cand un pictor orb v-a picta sunetul unei petale de trandafir cazand pe o podea de cristal atunci inseamna ca te va iubi mai mult decat mine… TE IUBESC!

٩(-̮̮̃-̃)۶

DragOstea este un munte pe care il urci razand si il coborii plangandd`! happy

Cel care te face sa plangi nu ati merita lacrimile, iar cel care le merita nu te va face niciodata sa plangi!

♥ Daca ti la ea nu o fa sa sufere si fa tot posibilul sa mearga bine lucrurile!

• Cel mai trist lucru in viata e sa-l vezi pe cel pe care-l iubesti iubind pe altcineva`!

Ii ignoram pe cei ce ne adora...ii adoram pe cei ce ne ignora.ii ranim pe cei ce ne iubesc.si din pacate ii iubim pe cei ce ne ranesc`!; x

♥ Daca ar fi totul exact asa cum iti doresti, nu ai mai avea pentru ce sa lupti, sa speri si sa iubesti`!:* ♥

Las`o sa cada, sa planga, sa simta ca traieste! caci stii mai bine ca toti...ea, intr-un sfarsit, mereu zambeste!

-> Privirea mea nu sparge gheata da` pe tine te face bucati"

•Si daca el pe mine ma vrea care e problema ta?! •

•Fetele Rele Obtsin Tot Ce Vor. Fetele Bune Nu Pierd Nimic! •

Nu mai iert minciuni, nu mai cred in cuvinte si privesc doar inainte.

Toate veneau, treceau, dar nimic nu ramanea.Nici macar baiatul care puteam sa jur ca ma iubea

● Mi-am făcut bagajul, am aruncat lenjeria de pat, pe tine din suflet şi am plecat!

Mi-e greu sa vorbesc de tine la trecut, oricat de mult rau mi-ai facut, nu pot sa uit.

● Sa nu'ti amintesti de mine te rog uita ca traiesc Nu ma mai suna sa'mi spui in miez de noapte te iubesc!

Doare sentimentul de iubire in mine moare, mi-e greu dimineata sa privesc singur spre soare

As vrea sa dau timpu-napoi sa pot sa sterg orice pata. Sa te mai vad cum dormi cu tricoul meu macar odata...

Am tsinut la tine blegule... si nu am încetat s-o fac!

Aiurea mint ca nu`mi pasa, aiurea spun ca nu mai conteaza, aiurea ma prefac ca sunt bine...Ce greu e sa invingi cand lupt cu tine!

Iubire esti uimit, fiindca vezi ca m-am schimbat, ca nu mai sunt aceiasi pustoaica usor de manipulat!

Oricat de greu ar fi, asta e viata ta, si oricat de greu mi-ar fi, eu nu mai fac parte din ea!

NU-i un vis din care sa te trezesti maine dimineata, e pura realitate despre o viata!

-As fi renuntat la tot pentru tine! Tu ai renuntat la tot, dar si la mine.

-Nu te vreau` in viata mea. ai avut sansa ta.De ajuns cu bla bla bla!

-O vezi cum pleacă, cu ochii goi. Eşti prea mândru sa o opreşti. Crezând ca vine inapoi.

- Si totusi esti chiar tu, cel care imi reda zambetul; x

--Mai tii minte cand visam si desenam "I Love you" pe trotuar?

Esti doar un tanar actor plin de talente, excelezi la capitolul lipsa de sentimente.
Fundoi? love struck:*:*:*:*