| al3_9910 a întrebat:

Hey... voi ce faceti ca sa scapati de plictiseala? eu nu mai pot d plictiseala. poate stiti niste site. uri cu jocuri...sau cu orice altcevathinking spuneti. mi ce as putea face.sa gatesc ceva, sau nu stiucryingastept cat mai multe raspunsuri.[dau fundita:*]

5 răspunsuri:
| lala178 a răspuns:

Poti gati pentru parinti(sigur vor aprecia, mai ales dupa o zi petrecuta la serviciu) sau poti face o prajitura alaturi de prietene, sigur o sa va distrati.
Poti iesi in parc cu prietenele impreuna cu cateva reviste pentru fete si sa comentati subiectele, o sa aflati mai multe despre voi, lucruri pe care nu le stiati.
Fa-ti ordine in camera, uita-te la pozele din copilarie, la colectiile de jucarii, danseaza, probeaza hainele din garderoba, machiaza-te, coafeaza-te, afla cu ce-ti sta bine, citeste o carte de dragoste, picteaza chiar daca nu esti foarte talentata, tine un jurnal, invata o limba straina, invata un dans nou...
Sunt foarte multe lucruri de facut, timp sa ai!

| thealchemist a răspuns:

Incearca myspace sau alte "social networks" (de fapt retele nu sociale ci de a-ti pierde timpul in mod "social" impreuna cu altii). nu din cauza de apps., dar in timp schimbul zilnic de mesaje, comments, etc., iti va lua mai mult timp decit ai si iti vor lipsi momentele de plictiseala.

| hai_si_tu a răspuns:

Pai, eu nu ma prea plictisesc, dar cand o fac, savurez din plin linistea datorita careia ma plictisesc. Potzi iesi la o plimbare in aer liber cu colegi, amici.

| matt25 a răspuns:

Iesi in oras, altfel iti vei distruge viata si nu vei avea ceea ce se numeste viata sociala, ci doar un virtuala, ceea ce nu este de recomandat.

| fanebabanu a răspuns:

Calculatorul nu te scoate din starea de plictiseala.descopera -ti si alte aptitudini care te pot scoate din aceasta stare