| anonim_4396 a întrebat:

Hey,vreau sa imi fac o prietena dar mie mi se pare greu, adica am 15 ani si nu am avut o prietena(gagica/iubita/etc...),eu sunt un baiat mai emotiv,mai timid.
Am o "frica" in mine de refuz,nu stiu dar pur si simplu nu-mi place refuzul(si cred ca nici voua),am mai incercat in trecut cu o fata,i-am spus dar greseala mea a fost ca am facut-o pe internet,si a acceptat apoi a refuzat,ma rog nu conteaza trecutul.
Momentan nu cunosc prea multe fete,adica as vrea sa cunosc persoane(fete/baieti) noi,dar nu stiu cum, daca ma duc in parc si pur si simpliu vad 2-3 fete si sa intru in vorba cu ele mi se pare...nu stiu,"stupid" nu gasesc un cuvant potrivit.
Perfect pot spune ca nu sunt,glumet nu stiu,aici depinde de persoanele care gusta glumele mele, etc... happy

Va multumesc anticipat pentru raspunsuri! happy

2 răspunsuri:
| fuzzer a răspuns:

Gandeste-te ca vorbesti cu un baiat si nu cu o fata. Ce atata timiditate? Fii barbat!

| lollypoop8383 a răspuns:

Cu totii suntem un pic timizi cand vine vorba de chestii de genul asta. Stiu si eu cum este...dar nu conteaza aici e vorba despre tine. Cand vrei sa vorbesti cu o fata fi natural
( crede-ma apreciaza asta stiu sigur pentru ca sunt fata :-) ) Intreab-o cate ceva despre ea, incearca sa gasesti subiecte de discutie comune, fa-i un compliment...cred ca ai prins ideea.;-)
Aaa...si faza cu "frica" trebuie sa iti zic adevarul: in viata nu e intotdeauna sa cum iti doresti dar oricum, ai incredere in tine si totul o sa fie bine. Bafta! fundita?