| DanaHincu a întrebat:

Hey, vreau sa stiu cum scap de tensiunea negativa a colegilor mei atunci cand sunt ascultata sau evaluata de un profesor, stiu ca trebuie sa apelez la indiferenta ca sa nu fiu doborata, dar cum?

1 răspuns:
| SingleStarOnTheSky a răspuns:

Buna!happy.Pentru a putea sa scapi de aceasta influenta incearca sa te concentrezi pe ceea ce vrei sa spui (pe raspuns),nu ii baga in seama pe colegi, imagineaza-ti ca esti numai tu cu profesorul si ca clasa e goala, in rest.Nu te concentra la ce spun ei.Pentru a putea sa dai raspunsul corect trebuie sa ai incredere in tine.Nu uita:ai incredere in tine si pe ce ai invatat tu si totul o sa fie bine! Sper ca te-am ajutat si multa bafta!happy