| Lori18 a întrebat:

Heyy,daca vreau sa ma inscriu la facultate in toamna pentru ca inca nu sunt decisa la ce vreau sa dau, as vrea sa stiu daca in septembrie se mai fac inscrieri pentru camin si daca sunt sanse sa mai prind loc in camin aa si daca am dosarul cu toate actele care imi trebuie facute in luna iulie le pot folosi si in septembrie sau in septembrie trebuie sa fac din nou

Răspuns Câştigător
| YOUdriveMEcrazy a răspuns:

Faza e ca cu siguranta nu mai prinzi loc in camin deoarece acolo sunt foarte multi inscrisi si se ocupa imd, cat despre acte nu cred ca iti trebuie altele happy

2 răspunsuri:
| abyssaria a răspuns:

Poti sa folosesti acele acte si in septembrie ( ai grija doar ca atunci trebuie sa duci diploma in original sau in copie legalizata ( daca dai la mai multe facultati) si nu acea foaie care se elibereaza initial pana la obtinerea diplomei, precum si sate uiti cat timp este valabila acea adeverinta medicala de la medicul de familie(daca este doar pentru o luna, trebuie facuta alta)). In cazul in care la facultatea la care vrei sa te duci s-au ocupat toate locurile ( la taxa si buget din prima sesiune) n-ai sa mai gasesti loc. Daca nu si-au ocupat toate locurile de la buget poti sa mai gasesti locuri.
Poti sa mai gasesti loc in camin si de la alti studenti ( sunt multi care cer loc in camin, dar apoi se muta in cazare si-si vand locul din camin).
Sau mai poti face o cere la secretariat ( atunci cand te duci la admitere) in care sa ceri loc in camin, dar exista o sansa foarte mare sa te supracazeze ( sa fiti 3-4 intr-o camera)

| claustrofob a răspuns:

In mod normal se mai pot face dar trebuie sa stii ca din start ai un bila in minus ca sa zic asa, pentru ca cei din vara au intaietate... Oricum sincer daca cunosti pe cineva care te poate ajutat nu ezita sa apelezi pentru ca iti poti rezolva f repede.Cei de la camin iti pot spune ca nu mai au locuri dar in definitiv sunt multe locuri libere dar rezervate...Asta este trebuie sa ne descurcamwinking succes