| sandreeaaaa a întrebat:

Heyyy.Deci îmi place de un baiat foarte mult, sunt mai mare decat el cu un an si chiar nu stiu cum sa ma apropii de el.Gen vorbim dar mna.Nu stiu. Ceva sfaturi?laughing

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| KLiNK a răspuns:

Probabil, el fiind mai mic decât tine, nici nu se gândește să te abordeze. Depinde și de vârsta voastră. Oricum, în general în liceu băieții caută fete mai mici decât ei. Pentru că majoritatea (zic majoritatea pentru că sunt și excepții și nu vreau să îmi sară toți în cap) au impresia că pot să se apropie mai ușor de o fată mai mică din clasele mai mici. Vorbește cu el și spune-i că îți pare drăguț. Dă-i mesaj pe mess sau ceva. Vezi cum evoluează conversația. Băieții adoră ca o fată să le dea mesaj. Nu dă sentimentul ăla de disperare așa cum cred toate. Doar să nu exagereze. Încearcă să te apropii de el firesc, mai ales dacă e timid sau pare că nu vrea să facă vreo mișcare. Voi fetele vă dați seama dacă un băiat vă place. Încă din primele minute de conversație. E mai ușor pentru tine având în vedere aspectul ăsta.

1 răspuns:
| sandreeaaaa explică (pentru KLiNK):

Mulțumeesc enorm.Deja am început să vorbesc cu el mai des și ne-am mai apropiat. Sper să fie cevalaughing