| anonim_4396 a întrebat:

Hi all:* o sa pun mai multe intrebari intr-una big grin
1)Am 14 ani jumate, 1.55 inaltime si 40 kg.Am picioarele subtirele si nu prea imi plac picioarele mele deoarece sus am paranteza si nu imi place cum se vedesad si din aceasta cauza nu imi place sa port fusta scurta, si alea imi plac cel mai mult:-big grin<
2)Sambata voi merge la cursurile de modelling(m-am inscris si acum incep cursurile) si nu stiu cu ce as putea sa ma imbrac si cum sa arat binebig grin
3)Vineri voi avea banchetul si nu am nicio idee cum sa ma imbrac avand in vedere inaltimea si kg meletongue si nici cum sa imi fac parul.As avea si eu nevoie de niste poze sau idei cevabig grin
4)Cum as putea sa ma mai ingras si eu? Dar vreau mai mult sa am muschi nu grasimesad
5)Am ochii caprui-verzi, fata rotunda-ovala(nici nu imi dau seama ca odata imi pare rotunda odata ovalalaughing ) si nu stiu cum sa ma tund.Acum am parul lung, pana la mijlocul spatelui, saten deschis.
6)Cum sa arat si eu mai bine, sa fiu mai frumoasa la scoalasad? Adica uneori ma imbrac frumos etc insa uneori nu imi place cum sa ma imbrac sad asta pentru ca nu imi place nici cum arat, pentru ca sunt slabasad
Multumesc mult:*
Dau fundita promit:*

6 răspunsuri:
| vlaaddd a răspuns:

Esti cam complexata.
Crezi ca tuturor ne convine cum aratam?

1. Cat de rau se poate vedea? Daca se vede "extrem" de rau, nu te mai imbraca cu fuste scurte.

2. Prima data du-te cum crezi tu, si cred ca o sa iti spuna ei.
( chiar nu ma pricep )

3. O rochie ceva in care sa te simti bine. Cauta si tu poze de la alte banchete.

4. Altele vor sa slabeasca si tu vrei sa te ingrasi? Vrei muschi, du-te la sala.

5. Nu ai vazut nimic interesant pe la televizor? Cauta pe site-urile de specialitate sau cauta un hair stylist.

6. Pai sa arati mai bine.

Cauta un salon de infrumusetare si aranjeaza-te.
La haine, poti apela la un stilist sa iti recomande cum sa te imbraci.
Parul, ti-am spus.
Sa ai un vocabular cult si un ton calm.

Altceva nu mai stiu.

Ai grija :*

| Asdffd a răspuns:

Heii! :*
Am eu o idee!
ti-ar sta bine cu o bluza mai rebela* cum sa zic sa nu steie fix pe corp!
Cu o fusta mini!
Sau iti iei un tricou si peste un maieu!
Dar sa fie culori deschise:verde, roz, galben, mov happy!
Daca ai vrea un tricou, zic sa incerci unul verde sau galben!
Jeansii, bineintales dac iti iei, eu zic sa ii iei de culoare gri, maro, negru, albastru!
Daca ai vrea jeandii funky, zic sa ii ai rosii, verde sau galben!happy
Sau o fusta lunga alba, albastra, roz!
Cu un maieu alb, sau negru!
Sper ca te-am ajutat!
By33 frum;*!

| albinuta_2886 a răspuns:

Sper sa nu te superi pe ceea ce iti voi zice. Tu nu prea ai ce cauta la modelling. Probabil te-ai inscris cu bani. Daca nu ai peste 1, 75 nu te baga nimeni in seama la castinguri. O prietena de-a mea arata foarte bine. Are 1, 72, un corp de model, este foarte frumoasa la fata si merge la toate castingurile pe care le afla, dar nu prea le ia din cauza inaltimii.
Cat despre greutatea ta eu zic ca e foarte ok. Daca incerci sa te ingrasi de ex mancand fast food poate vei avea mai multe kg decat vrei si vei continua sa te ingrasi. Fetelor scunde le sta mai bine slabe.
Stiu ca nu ti-am raspuns la toate intrebarile, dar sper ca ti-am fost de folos.
Si un mic sfat:accepta-te asa cum esti si te vei simti mai frumoasa.

| albinuta_2886 a răspuns:

Daca e asa multa bafta :*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@albinuta-nu pentru modelling m-am inscris eu ci pentru a fi fotomodel, stiu ca pentru a fi model trebuie sa ai peste 1. 70 de aceea m-am inscris pentru a fi fotomodelkiss

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Multumesc mult:* bafta si voua in tot ce v-ati propus in viata:*