| RenesmeeLuv a întrebat:

Hi all! Voi ce credeti? E adevarat ca doua persoane care se tachineaza se iubesc de fapt?
Sau credeti ca o persoana mai emotiva, mai retrasa, timida se potriveste cu unul opus ei, mai indraznet?, sau sunt doar baliverne?
Mersi mlt pentru >pareribig grin

8 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Depinde, dar in general relatiile cu "contrariile se atrag" nu prea tin.La inceput par a fi diferente nesemnificative dar cu timpul se aduna si se nasc certuri.Parerea mea, e ca intr-o relatie ar trebui cei doi sa aiba cat mai multe in comunwinking

| Aleeeeeeee a răspuns:

Depinde, eu si prietenul meu inainte sa fim impruna ne tachinam tot timpul, pana ce am avut curjaul sa-i spun ca il plac si surpriza. si el ma place pe mine [hee hee ]. De cand ne-am cunoscut ne tachinam intrunahee hee.

| CybeRAthlete a răspuns:

Daca mergi pe idei gen, cum se spune ca "cine se aseamana s'aduna" si "contrariile se atrag". astea se bat cap in cap din prima. mie imi place sa imi tachinez iubita pentru ca apoi sa o impac asa cum face si ea cu mine, diferite jocuri gen pentru a mentine flacara aprinsa sa zic asa...
cateodata o tachinez mai rau ca apoi sa ne impacam pentru ca adevarata este vorba cum ca (si atentie, de aici doar pers majore mai citesc) sexul de impacare este cel mai bun laughing
referitor la intrebarea ta, prea putin conteaza diferentele sau asemanarile, in timp se stabilesc chestii gen chiar daca la inceput nu sunt. e in firea omului sa se schimbe...
bafta

| AndaWest a răspuns:

Se zice ca plus cu minus se atrag, se completeaza.si in general asa e...

| ChristineW a răspuns:

Greu de spus, poate sa insemne multe lucruri. Si iubirea este un cuvant mare. Una este sa iti placa de o persoana si alta e sa o iubesti.
Dar din propria experienta (2 ori ) persoana care tachina ma placea de fapt. Totusi nu trebuie neaparat sa te placa. Toti cei care par durii sunt totusi foarte emotivi pe interior si au pus scutul acesta dintr-o trauma din copilarie.
O intrebare cati ani ai?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca este asa am sfeclit-oooooo, eu tachinez pe toata lumea

| RenesmeeLuv explică:

eu am 15 ani... dar nu e vorba de mine.Eram curioasa doar...am auzit multe discutii pe tema asta de la prietene mai mari, si voiam sa vad voi c credeti.
Stiu ca iubirea e un cuvant mare, inca nu am simtit'otongue.Deci,clar nu puteam sa imi dau asa bine cu parereabig grin

| Valentina_9489 a răspuns:

Eu cred ca e adevarat cine se tachineaza se iubeste pe ca e sh cazul meu:d