| Lovelykat a întrebat:

Hi! Buna, am o problema mare pentru mine.Deci mai devreme am postat o poza pe facebook. Ea era imartita cu good hair, etc, etc.Si scria si:"A bad memory". Si am pus-o fara sa vreau pe prietena mea cea mai buna.Si s-a suparat pe mine.Am incercat sa-i explic ca nu am facut-o intentionat, ci doar din greseala. Ea mi-a atras atentia la comentariile pozei, dar nu am fost atenta.Si eu am incercat sa-i explic ca a fost o greseala de atentie. Dupa ea a pus poze cu mine in care m-a etichetat pe facebook.Nu erau urate, dar m-am simtit in ultimul hal.Si acum regret de numai pot.Eu pentru ea si pentru orice persoana mi-as da viata.Si as vrea sa inteleaga ca a fost o confuzie, nu a fost nimic cu vreo intentie.Si inca ceva.Ne-am mai "cicalit" tot azi pe mess mai devreme. Ea este seful clasei acum. Ea stie ca eu imi doresc nespus sa fiu si a spus ca o sa vorbeasca cu toate fetele sa ma voteze. Dar e chestia ca daca face asta eu o sa ma simt ca ultimul om de pe planeta(cum ma simt mereu de obicei). Acum stau si plang intr-un colt cand ma gandesc ca am ranit-o foarte mult.Intrebarile mele sunt:
1. Ce-as putea face sa o impac si sa-i demonstrez ca a fost o greseala, nimic cu intentie?
2.Credeti ca va spune fetelor sa ma voteze?(ea este o persoana calma, rationala, timida).
3. Ce sa fac in caz ca spune asta?
Scuza-ti ca am scris mult, dar am nevoiede ajutor fiindca tin mult la ea(m-as sacrifica pentru ea). Fara raspunsuri la flu-flu ca nu ma ajuta deloc.

1 răspuns:
| Rockart a răspuns:

1.Las-o să se calmeze. O să-şi dea seama că a fost o greşeală.
2.Calmă, raţională? Da, se vede. Dacă era calmă şi raţională stătea puţin pe gânduri şi îşi dădea seama că nu ai făcut-o intenţionat.