| anonim_4396 a întrebat:

Hi!
Ce as putea sa fac ca sa scap de plictiseala pe timpul vacantei de vara, avand in vedere ca ma plictisesc de moarte, stau aproape numai acasa si nu am cu cine sa ies in afara de o singura persoana, dar nici macar nu am unde sa ies in orasul meu?
As vrea ceva sugestii, fiindca eu si prietena mea nu avem nicio idee in legatura cu cum sa ne petrecem vacanta.
Ca sa nu imi dati idei pe care deja le-am folosit, am sa scriu ceea ce am facut/facem deja: ne uitam la TV, eu citesc, fac niste cursuri de desen online, merg cu rolele, stam pe Internet si mergem la tara, unde e cea mai mare plictiseala(acolo ne uitam la TV, ne plimbam si citim, altceva nu e de facut, si nu mai e nimeni de varsta noastra pe acolo). In orasul nostru nu se petrece mai nimic, niciun eveniment, nimic, deci nu avem unde sa mergem. Nici macar nu prea avem unde sa iesim.
Deci, ceva idei? not worthy big grin

Răspuns Câştigător
| Fillaide a răspuns:

Cauta o lista de filme interesante si incepeti sa va uitati la ele big grin

Faceti poze cind va vine cheful

Faceti prajituri, checuri(retete luate de pe net)-eu asta fac cu prietena meahee hee

Cand sunteti doar voi machiati-va, faceti parada modei, faceti-va coafuri
Altceva nu-mi mai vine in minte acumhee hee

5 răspunsuri:
| Helvete a răspuns:

@darkeyes: Nu, nu sunt din Bucuresti. Mi-ar placea mie, fiindca probabil as gasi ceva locuri noi unde sa ies acolo, dar din pacate sunt intr-un oras destul de mic si foarte plictisitor...

| darkeyes a răspuns:

Lol.In aceeasi situatie sunt si eu.Esti din Bucuresti? Eu da.Chiar daca e un oras mare plin de multe cafenele, baruri, cluburi, terase, restaurante, parcuri, mall-uri, eu ma plictisesc exaaagerat, pentru ca deja am fost in majoritatea locurilor in care as fi putut mers si m-am saturat de ele.
Trebuie sa iti spun adevaru:chiar nu am nicio idee, pentru ca sunt in pana de idei distractive si pentru minewinking
Si oricum e foarte plictisitor si nu ai ce sa faci.Asta ebig grin bye

| darkeyes a răspuns:

Iti zic eu ca si aici te-ai plictisi, dupa o perioada.Nu e asa misto sa mergi in aceleasi locuri mereuhappy

| ServanaAtoni a răspuns:

Prin asta trec si eu.si fac cam ceea ce faceti voi.numai ca in loc de lectii de desen iau de chitaralaughingin rest aceleasi lucrurihappydeja nu mai suport vacanta. sper sa gasesti ceva, si daca o vei face spune-ne si noua

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu am ideii... dar imi puteti spune si mie ce sa fac? ma plictisesc, sunt singura acasa. pe aici nu prea sunt copii si eset o plictiseala enorma... ajutati-ma, va rog happyhappyhappysadsadsad