| ??? a întrebat:

Hi cum scap de timiditate desi vorbesc numai cu 4 colege sad desi am o problema nu e grava dar eu nu aud cu o urechecryingcrying (nu radeti)sadsad ziceti-mi va rogsad nu vreau sa afle "noi mei colegi"ce problema amsad desi in generala fosti colegi au aflat si nu miau zis nimic dar la liceu e altfel nu stiu cumsad ziceti-mi voi plzzsad

Răspuns Câştigător
| ☻☆Diana☆☻ a răspuns:

Haide mai...
Eu sunt surda complet, din pacatesad
si unii au ras, i-am ignorat, altii m-au admirat, altii ma iubesc asa cum suntwinking
Niciodata nu incerc sa ma feresc de pb mea, ea e permanenta mereu oricumstraight face
Ba chiar am multi prietenihappy
Fa-ti putin curaj!kiss

4 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Daca acele 4 fete sunt singurele cu care te intelegi bine nu e rau. Daca vezi ca sunt si altele care sunt dragute incearca sa intri in vorba cu ele. La inceput e greu dar dupa e mai usor. Si eu am probleme cu auzul si uneori se enervau astia din clasa pe mine ca eram oleaca surd. Cine te merita te accepta asa cum esti. Sunt sigur ca ai multe calitati pe care oricine le-ar aprecia.

| anaid a răspuns:

Asta nu este o problema. Daca vrei sa fii prieten cu cineva esti prieten cu respectivul pentru ceea ce este.Toti avem defecte iar daca unii nu vor intelege asta atunci este problema lor.

| georgiana a răspuns:

Incearca sa privesti firesc, in ochi, persoanele din fata ta, deoarece acest lucru transmite sinceritate, incredere.Fii mai indrazneat/a, sa cauti compania celorlalti, incearca sa-i cunosti si sa-i intelegi.
Scapa de gandul singuratatii sau teama de oameni.Toti trebuie sa interactionam intr-un fel sau altul, voit sau nu. Lumea este formata din noi toti! Zambeste, exteriorizeaza-te, fii optimist si accepta-i pe ceilalti asa cum sunt.

| deejayra a răspuns:

Eu am degetele mici de la mana strambebig grin...toti avem defecte.Nu cred ca noii tai colegi vor rade de tine.