| WannaBeACookie a întrebat:

Hi, guys~

Iarasi am revenit cu o intrebare.De fapt e mai mult o parere de'a mea. Vreau sa aflu daca sunt singura care gandeste asa.
In fine.Incep? ^^

Mie una mi s-a acrit sa vad cum pot fii unii de natangi. Adica, cand ii vad trecand pe langa niste oameni batrani si nu saluta, sau in cel mai rau caz spun lucruri gen "Seara', babo!"
Sau in timpul orelor cand stau cu castile in urechi.Si daca sunt ascultati inca se mai targuiesc cu profesorii pentru o nota mai mare, ca vezi doamne ei merita mai mult. rolling eyes
Si eu chiar nu le inteleg pe fetele alea... pitipoance se numeau! Genul de fete din scoala mea, eh, sau majoritatea dintre ele.
Oh~ Si daca imi puteti explica o chestie. Ce e cu "relatiile" alea, asa cum le numesc ei, intre 2 copii de 11-12 ani, care dureaza cel mult doua zile? ^^
Explicati'mi si mie pentru ca eu chiar nu inteleg nimic. Sunt si eu un copil la fel ca ei, dar de ce eu gandesc diferit? -.-

So ce parere aveti de copii din ziua de azi? ^^

5 răspunsuri:
| ChocaholicBi a răspuns:

Buna! Sunt perfect de acord cu tine!
Cei care saluta in felul acela persoanele de varsta a 3-a = Copii care se cred cool daca isi bat joc de niste oamenii care au trecut prin experientele vietii si sunt de x10 ori sau mai mult mai destepti decat ei, punandu-le piedici si batandus-i joc de ei
Eu nu le doresc decat atat - Ca atunci cand vor fii batrani sa li-se intample si lor asa si sa isi aminteasca cand se credeau ei,, cool `` -
Neatentii la ore = Ei in timpul orelor nu le pasa ce se intampla si apoi cand ii ia la ascultat fac 10000 exerciti sa le mai mareasca nota
Piti = Ele se cred sexy stand cu orele pe plaja vara la mare ca sa se bronzeze si se mai si dau cu un ruj de culoarea roz neon sau rosu aprins si li-se vad buzele de la o posta.
Relatile copilasilor = Ei ii vad pe cei mari ca sunt indragostiti si vor si ei, pentru ca daca nu o fac,, par mici `` cea ce sunt. Asa ca gasesc o colega/coleg care,, il plac `` si apoi,, ii cere prietenia `` dar ei nu realizeaza ca sunt penibili si ca mai mult sunt prieteni pentru ca singura diferenta e ca isi spun,, draga `` sau,, iubi `` in loc sa se strige pe nume. Unii nici asta nu fac... Si cel mai mult stau,, impreuna `` 3 luni laughing.
Sper ca te-am lamurit! Paaa!

| ΛŁ3ЖΔЙĐЯΔ a răspuns:

Doamne, deci da e ceva penibil sa stai sa te certi ca la piata cu profii si tu vezi mare si tare. e nasol rau.pana la urma e ceva tipic pentru ca la varsta adolescenti cred ca stiu totul. dar in fine. oh go on. Aaa si faza cu pitzi. pai da, multe fete stau ca mortu sa astepte colacu, in cazul asta baietii care sa le atinga si chestii rolling on the floor e prea penibil. da in fine, se fac singure de ras. relatiile la copii? rolling on the floor ce vad la cei mari hopa si ei, da ei nu inteleg mai nimic dintr-o relatie insa.asta este. vor sa para maturi. Bine acum daca faci o sinteza iti dai seama ca toate comportamentele astea se datoreaza dorintei de a fi mare, de a fi puternic, ce daca ai 12 ani? hai sa ai un prieten, eventual o mai si faci cu el, apoi ce, te certi te bati, ca doar, asta fac cei mari.saraca societate...straight face

| undercover_4494 a răspuns:

Romanii hoti si prosti s-au imprietenit cu tiganii si au preluat stilul, ca doar este mai usor sa fii rrom decat sa inveti ceva.

| Kadoom a răspuns:

Fix asa gandesc si eu, sunt baiat de 12 ani, si... vreau sa spun ca nuprea mai sunt copi realisti in ziua de azi +ca cei de la mine din clasa asculta aproape numai manele. nu stiu ce or vedea in chestia asta? Toti vin cu ochelari de soare ca na... sa fie si ei "cul" tot timpul trebuie sa fie ca ei cam acum cateva zile vad o fata care scrie pe tabla 2pac =formatie rock si pur si simplu vor sa fie in centrul atentiei. Profesori mi se pare ca ne vorbesc ca la copii de 5 ani, cel putin asa mi se pare mie. Toti colegi mei rad cand fac glume profesori, dar mi se pare chiar prostesc. Cand vad ca un profesor se uita la mine incerc sa zambesc. Nu stiu de ce si directorul ma considera mai matur si cand explica ceva de fiecare data se uita la mine. Oare de ce noi gandim astfel? Nu cred ca mai sunt mai mult de 15% copii care mai gandesc asa.

| SaDaNgEl_5502 a răspuns:

Sincer fiecare este asa cum vrea.personalitatea nu poate fii valorizata daca asa au fost educati asa sunt.eu una sunt de akord ca u.plus ca pitipoance si cocalari sunt peste tot asa ca nu ai de ce sa te plangi.nu esti singura care ii suporta zi de zi.