| loveyouforever a întrebat:

Hi TPU...

am o intrebare adresata >fetelor:"

deci baieti nu au ce cauta:p

am 15 ani aproape si am sanii dezvoltati potzin.cand imi iau tricouri stramte pe mine se vede acolo la bust parca as avea niste triunghiuri, ca sa zic asa, se vede ascutiti.eu stiu ca nu e bine sa porti sutien ca nu iti mai cresc sanii, dar eu il port cand plec in oras sau cand ma imbrac elegant, dar pe acasa nuhappy
ce ar trebui sa fac? sa port sau nu sutien? daca da/nu de ce? argumentatibig grin
si mai am o intrebare:X...
am o prietena de 16 ani jum care nu are sani mai deloc? si zice ca decat ca ea...mai bine ca mine asa, cu ele ascutite? ce sa faca sa ii creasca si ei potzin sanii, macar putin ca sa poata purta un sutietongue?thinking

mz mt pentru ajutor si va dau funda careia merita, iar celelalte vot:*:*:*:

Răspuns Câştigător
| Rebeca_5235 a răspuns:

Hey
Draga mea trebuie sa intelegi ca nu toata lumea este la fel Ok? Nu trebuie sa te simti stanjenita sa vorbesti despre chestia asta, sau sa nu te simti bine pentru ca nu ai sani (la fel si prietena ta)

Acum, despre treaba cu sutienul. Nu poti sa nu porti un sutien cand mergi undeva in oras sau stiu eu unde, risti sa ti se vada sanii urat si inestetic, chiar nu e indicat. Dar pe acasa este bine sa ii lasi liberi. Un sutien este incomod si asa, nu trebuie sa il porti tot timpul doar cand ai nevoie de el. Un sutien nu afecteaza cu nimic cresterea sanilor. Nu are cum. Dar mai bine lasa-i liberi acasa. Poate e mai bine sa inceri sa pori o bustiera.

Prietena ta sa nu isi faca probleme, nu toata lumea e la fel asta e ea are poate alte calitati in afara de sani. Nu putem toate avea sani mari.

Apoi decat cu niste laptarii dupa tine mai bine cu sanii mici.

Inca esti in crestere (nu pentru mult timp dar inca esti) poate o sa ti se mai dezvolte sanii. Incearca sa iti faci masaj la sani, cand faci baie sau inainte de culcare, Prietena ta aproape a incheiat procesul de dezvoltare, dar poate incerca acelasi lucru. Nu este nu stiu cat de eficient dar e benefic.

Iubiti-va asa cum sunteti si o sa fie bine. Succes

2 răspunsuri:
| AnaCelebrity4Ever a răspuns:

Buna loveyouforever,
In primul rand este bine cum faci tu ( porti sutien doar cand iesi nu si in casa)
este adevarat ca sanii numai cresc daca porti sutien dar daca il lasi un pic mai lasat sa vezi ca o sa fie altfel treaba
si in legatura cu prietena ta, inseamna ca nu este dezvoltata dar e mai bine fara sanii in timp o sa veziwinking

| Tacii a răspuns:

Draga mea.se zice sa nu porti sutien pana la 12 ani.nu pana la 15. poti purta.si prietenei tale sa nu-i fie teama...fiecare se dezvolta diferit.are timp sa se dezvolte si ea(forma sanilor tai nu e ciudata, e normala)POARTA SUTIEN!