| Ofetitsaa a întrebat:

..am 12 ani iar sanii mei nu sunt foarte dezvoltati insa nu sunt nici foarte mici, undeva intre. Port un sutien doar in timpul saptamana cand merg la scoala in rest nu-l mai port...sutienul are putin burete in el, nu cred ca este cu push-up. Daca port sutien imi poate afecta cumva sanii? Nu mai cresc asa repede se inmoaie sau ceva? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| mikywhiteangel a răspuns:

Daca e pe marimea ta nu are cum sa te afecteze, dar sa nu strangi prea mult bretelutele, daca ti-l ridici pana-n gat iti va afecta in mod negativ sanii-ridicandu-i o buna parte din timp nu se vor mai putea sustine singuri. Eu am 15 ani jumate si de la 14 ani am inceput sa port sutien zilnic si sanii mei sunt normali-in sensul ca nu sunt lasati, dar eu ii am in forma de para, conteaza si asta.
Ai grija sa porti un sutien lejer, nu ti-i sugruma cu push-up, dar putin buretel nu strica, deoarece sustine sanii fara sa-i streseze. Nu e prea indicat ca la varsta ta sa porti sutien, dar nu iti face rau, stiu si eu cum fac baietii cand vad un "sfarculet" intarit sau cand zic "vai, aia nu poarta sutien, hehehee"...

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sutienul nu afecteaza in nici un fel sanii. Lasarea sau inmuierea lor se datoreaza lipsei de exercitiu fizic, sedentarismului, nu are absolut nici o legatura cu sutienul.

| foxi a răspuns:

Da,sutienul are efect negativ la varsta ta, slabesc muschii din zona!

| opium a răspuns:

La fel cum spune si Brigaela, sutienul nu are absolut nicio legatura cu dezvoltarea sanilor, nu mai puneti botul la toate prostiile care le auziti in spatele blocului.

| bogdanalexx18 a răspuns:

Recomand sa porti farahee hee

| bogdanalexx18 a răspuns:

Si iti zic asta pentru ca dupa un timp sanii ti se vor lasawinking

| alogalina a răspuns:

Am observat si eu acelasi lucru la o fosta colega cu lasarea, intr-a 7 avea niste masterpiece-uri si intr-a 8-a avea niste porcariicrying