| ManutzuWolfy a întrebat:

Hi.TPU.Azi la scoala profu de tehnologie ne-a dat o tema.Si tema aia era cam asa.Esti constient ca vei naufragia pe o insula. Ia cu tine 10 lucruri care ti-ar putea face viata usoara.Pe insula esti sunr si nu stii cat vei sta.Deci imi puteti de ce am mai mult nevoie? Funda.happy (Va rog nu spuneti tot felul de prosti) De exemplu : Prezervative ca sa penetrezi maimutele

3 răspunsuri:
| Maria_7883 a răspuns:

Pai in primul rad ca sa supravietuiesti ai putea lua asa:
1-apa potabila
2-provizii de mancare
3-unelte pentru. ati putea construi o locuinta
4-bricheta,chibrituri; sa poti face focul
5-haine pentru toate genurile de clima
6-medicamente,sa poti supravietui
7-trusa de prim ajutor
8-radio cu baterii solare ca sa nu te plictisesti
9-patura si perna-ca sa te poti odihni
10-mult curaj.

| lauracraciun a răspuns:

1-apa potabila
2-mancare
3-paturi si perna
4-o lanterna
5-cutite
6-haine
7-sapun:X
8-medicamente
9-o barcalaughing
10-ar fi indicat persoana iubitahee heesau macar parintiihee hee(dar astea nu sunt lucruri)...dar macar poti incercahee hee

| ManutzuWolfy explică:

Ma refer la o insula indepartata asa ca cu radio n-am ce face ca nu are semnal.hee hee