| κλάους a întrebat:

Trebuie sa fac pentru Tehnologie ceva, de ex: O masina, un vapor, o casa, etc, etc. Faza naspa e ca trebuie sa il duc joi la scoala, iar eu nu am inca o idee... Puteti sa imi spuneti ceva, care se face cu lucruri din casa repede? PLSSSS

Răspuns Câştigător
| Vögeln a răspuns:

Uite ceva care mie una mi s-a parut foarte interesanta. am si eu un proiect la biologie legat de ecosistem si voi face si eu ceva asemanator :)
uite un link de pe youtube http://www.youtube.com/watch?v=PIxrtsftXS0&feature=related este foarte usor de facut si mi se pare a fi o buna idee:). sper ca te-am ajutat. daca mai vrei adauga o intrebare si iti voi raspunde:-bd. fundita?

5 răspunsuri:
| Vögeln a răspuns:

Sau poti sa mai faci:
http://www.youtube.com/watch?v=WgJiXY6AArE&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=WABnDTLp7Z4&feature=related de aici poti lua cateva idei:)
sper ca te-am ajutat din nou:) fundita?

| roxxy96 a răspuns:

Ai putea sa faci o casa si cutii de chibrituri (le lipesti in forma de casa)sau iei o sticla de jumate, ii lipesti 2 cuie unu mai in fata si unu mai in spate si la capetele lor pui dopuri si ai o masina

| rOXY12394785 a răspuns:

Buna sunt sigura ca esti o fata descurcareata si ca poti face singura. dar totusi o sa incerc sa-ti dau cateva sfaturi : incerca sa lucrezi cu materiale cat mai colorate si naturale de exemplu din bete, frunze etc, poti folosi cutii pentru o casa etc

| κλάους explică (pentru rOXY12394785):

1. Buna
2. Nu sunt o fata
3. Intrebarea e din 3 Mai 2011, deci, acum un an (inseamna ca deja am terminat ce am avut de facut si am trecut si clasa)
4. Multumesc totusi pentru raspuns

| ZuZucy a răspuns:

Poti sa faci un pat din 2 betisoare, vata si un dreptunghi din carton.