| Mally98 a întrebat:

Hi TPU!

Stiti niste statusuri de iubire(dragoste) faine?
Va roog:X Dau fundita la cele mai multe si mai faine:X

Răspuns Câştigător
| TheSundărSitaara a răspuns:

Uite, cateva statusuri, sper sa-ti placa happy

1. Iubeste baiatul care iti spune ca esti ''frumosasa'' si nu ''sexy'', iubeste baiatul care te suna inapoi, atunci cand tu i-ai inchis telefonul in nas, care sta treaz doar ca sa te priveasca dormind, care te saruta pe frunte, care vrea sa te arate lumii chiar daca nu esti aranjata, caruia ii este indiferent daca pe parcursul anilor te-ai ingrasat sau ai slabit, care in prezenta prietenilor te ia de mana, care iti spune mereu ce insemni pentru el si cat de norocos e sa te aiba; iubeste-l pe el, deoarece el te iubeste si probabil ca, te va iubi mereu!

2.Era odata o fata oarba si s-a izolat de toti si toate, nu vroia sa stea cu ea decat prietenul ei. "Tot ce-mi doresc mai mult e sa pot vedea lumea din jurul meu", spunea ea.
-Vrei sa te casatoresti cu mine? i-a propus intr-o zi baiatul.
-Nu ma voi casatori daca nu pot vedea...
La ceva timp, pentru fata a aparut o pereche de ochi donati, a putut vedea si in momentul cand s-a uitat la prietenul ei a vazut ca si el este orb.
-"Nu ma pot casatori cu un orb", a spus fata si s-a intors sa plece... Inainte sa dispara sunetul pasilor ei, baiatul i-a soptit : "Sa ai grija de ochii mei, te rog!"

3. Daca m-ar intreba cineva ce as alege intre viata si tine, as alege viata, iar tu ai pleca suparata nestiind ca viata mea esti tu.

4. E atat de frumos sa gasesti sentimentul pierdut. E atat de frumos sa oftezi dupa primul sarut. E atat de frumos sa iubesti si sa fii iubit.

5. Cand voi inchide ochii pentru totdeauna, tu sa-mi pecetluiesti buzele cu un sarut pentru a le incalzi, iar picioarele sa mi le acoperi cu petale albe de trandafiri si in par sa-mi prinzi trandafirul rosu al iubirii eterne ce va lumina chipul meu invaluit de tristetea mortii. Iar de vei zari o lacrima ce se va scurge pe obrazul meu palid sa stii ca e de ramas bun. Si cand pamantul imi va acoperi trupul care candva tu l-ai atins, sa-ti amintesti ca te-am iubit dintotdeauna sincer si acea iubire nu s-a stins, dar sa nu plangi ca eu voi fi mereu cu tine, chiar daca numai in vise. Iar pe mormantul meu, din florile ce mi le-ai adus sa scrii cuvantul "FERICIRE", caci, am simtit-o datorita tie si sa nu uiti ca te iubesc, chiar daca, nu mai sunt.

6. Hai sa ne inpartim lumea: luna mie, stelele tie, oceanul mie. Pamantul tie, dar mai bine totul tie si tu mie.

7. "Te iubesc" am scris pe zapada, dar razele soarelui vor sterge aceste cuvinte; "Te iubesc" am scris pe plaja, dar un val obraznic v-a lua cu el in adancuri aceste doua cuvinte. ESTE SCRIS TE IUBESC IN INIMA MEA SI DE ACOLO NIMENI NICIODATA, NICIODATA NU V-A PUTEA SA LE STEARGA, pentru ca, te iubesc si o sa te iubesc cat voi exista!

8. Daca norii varsa lacrimi, si iubirea n-a trecut, poate mai apare o sansa sa pornim de la inceput.

9. Vorbesc cu el,
Dar te am în gând pe tine.
Îl ating pe el,
dar te simt pe tine.
Îl sărut pe el
Gândindu-mă că te sărut pe tine.
M-am cuplat cu el
Ca să te uit pe tine.
Cu toate astea,
Nu-l iubesc pe el,
Te iubesc pe tine!

10. Iubirea fara sarut e un lucru neplacut, ca un clopot ce nu suna, ca o noapte fara luna.

11. Nu sunt rea, sunt smecherita si de baieti sunt iubita, nu ma crezi, hai la-ncercare, sa vedem care pe care!

12. O raza de lumina, o urma de durere, un chip de inger suav distrus de-o grea durere.

13. In aceasta zi frumoasa,
Te-am vazut prin fereastra,
Te priveam si ma uitam,
Sa vad daca te mai iubeam?!

Ma uitam si ma uitam,
Sa gasesc raspunsul, nu reuseam
Pana cand mi-am amintit
De cate ori tu m-ai jignit.

Amintirile veneau,
Injuraturile se auzeau,
Vocea ti-o auzeam,
Parca nu ti-o mai recunosteam!

Prezentul conta,
Dar trecutul il marca
Mereu ma intrebam
De ce te iubeam...

Pana cand m-am gandit,
Ca poate nici nu te-am iubit,
Ceea ce simteam nici nu-mi aminteam
Cred ca nu mai stiam.

Pana cand te-am revazut,
Pana cand te-am cunoscut,
Multe zile si nopti au mai trecut!

Lunea te zaream,
Martia te ocoleam,
Miercurea trecea,
Vinerea nu mai conta,
Caci, sambata sosea
Si duminica din nou era...

Scoala sosea repede
Cu tot cu greutati se evapora
Vara cand a venit eu m-am ingragostit
De cine nu pot spune ca, vreau s-o tin numai pentru mine!

Dar e minunat sa ai un suflet curat.
Unul care sa iubeasca,
Unul care sa daruiasca,
Iubirea s-o primeasca,
Viata in doi s-o cunoasca,
Doar la tine sa gandeasca!

Simti ca iubesti cand simti ce doresti,
Esti linistit atunci cand esti iubit,
Esti fericit cand esti dorit,
Si ceea ce, lipseste un cantec, se numeste:

Un cantec de iubire care sa-ti aduca fericire,
Si pe care, ascultandu-l te opresti redandu-l,
Gandul iti va zbura departe,
Noaptea nu mai e asa aproape.

Cu aceste versuri,
Versuri ale poeziei,
Doresc sa va impartasesc gandurile mele,
Care fac parte din momente ale vietii mele,
Sunt adevarat si cred ca asta le va spune toate!

14. Iarta-ma ca te-am iubit,
Iarta-ma ca te-am ranit,
Iarta-ma ca ti-am zis "Pa!"
Si-ai plecat din viata mea.

Acum suntem doi straini,
Am uitat de tot, de lacrimi,
De suspine si de soapte
Ce ne legau de departe.

Am gresit prin vorbe, fapte,
Au fost spuse la-ntamplare,
Dar tot ce-a fost va ramane
5 luni au lasat mari urme.

Nu vreau nimic de la tine,
Stiu ca totul a fost chin
Sa te tin langa mine
Cand dragostea a pierit.

Vreau doar sa iti cer iertare,
Pentru tot raul facut
Si sa`ti multumesc din suflet,
Ca m-ai invatat sa lupt pentru dragoste.

15. Daca acum te-as intreba: de ce stele cad?, mi-ai spune ca, sunt lacrimile tale cand ramai singur`;
Daca te-as intreba: de ce soarele apune?, mi-ai zice ca, nu exista noapte fara luna;
Iar daca, te-as intreba: de ce nu exista noapte fara luna?, mi-ai raspunde: e ca si cum m-ai intreba: de ce nu pot exista eu fara tine?

16. Am iubit si am sa iubesc o floare ce tu nu gasesti, floarea ce am gasit numai pentru mine a-nflorit. Te iubesc si te ador unicata mea!

17. Te iubesc la nebunie ca un tort pe farfurie, te-as manca cu lingurita si ti-as saruta gurita.

18. Un zambet nu inseamna fericire, asa cum, o lacrima nu inseamna durere. Poti plange cand esti fericit, poti sa razi cand inima iti plange.

19. Suntem multi care spunem ca iubim, dar ne este impartasita aceasta iubire? Sau ne mintim singuri crezand ca da, de multe ori, sperand sa fie de ajuns, doar, ce simtim noi pentru persoana de langa noi, de cele mai multe ori, iubirea te orbeste si ajungi sa crezi ca, fara persoana pe care o iubesti viata ta nu are nici un rost, ai renunta la tot pentru el, ai ierta orice numai ca sa fie bine, desi, uneori nici iubirea nu este suficienta pentru unii, le oferi tot, dar degeaba tot nu este de ajuns, iubirea este cel mai frumos sentiment atunci cand iubesti; totul ti se pare un vis din care, nu vrei sa te trezesti, dar cand totul s-a terminat nu mai raman decat amintirile si multa suferita.

20. Ca o ploaie in desert ai aparut,
Am simtit ca ma pierd intr-un sarut,
M-ai facut sa plutesc pe aripi de dor,
M-ai facut sa te ador.

21. Ingeras din cer picat,
Ochii tai m-au fermecat,
Dintr-o singura privire,
S-a nascut a mea iubire,
Vocea dezminte, dar inima nu minte.
TE IUBESC!

22. Daca, pana acum, ma gandeam daca, e bine sau nu, ceea ce, se intampla, acuma nu ma mai intereseaza. Stiu ca te iubesc si asta e tot ce conteaza!

23. Daca dragoste ar putea fi evitata doar inchizind ochii, nu as mai clipi niciodata de frica sa nu las vreo secunda fara sa fiu indragostita de tine.

24. Te iubesc enorm,
Te iubesc cand dorm,
Te iubesc in vis,
Te iubesc in scris,
Te iubesc in plans,
Te iubesc in ras,
Te iubesc in mers,
Te iubesc cand cresc,
Te iubesc mereu,
Pe cuvantul meu!

25. Sunt departe mult de tine,
Ca si cerul de pamant,
Dar aceasta despartire,
Nu ma face sa te uit.

26. Dragostea este ca, atunci cand, stai pe cimentul moale: chiar daca pleci, urmele-ti raman acolo.

27. Am gasit un inamic cu numele de pupic, ti-l trimit rapid ca e mic si l-am prostit, e mort dupa buzele tale, daca nu te pupa moare.

28. Am invatat ca nu poti face pe cineva sa te iubeasca,
Tot ce poti face este sa fii o persoana iubita.
Restul, depinde de ceilalti.

29. A fost o data,
Un mos si o baba,
Mosu a spus:
eu mor!
Iar baba a spus:
Iti dau ignore!

30. Seara se lasa,
Stelele sclipesc,
Iar eu, iubirea mea,
Tot la tine ma gandesc.

31. Invata sa pretuiesti persoana care e langa tine la bine si la rau, care te iubeste si care tine la tine pentru ca, mai tarziu o vei pierde si va fi prea tarziu sa-i spui ceea ce simti pentru ea!

32. Stau in casa singura si ma gandesc,
Ma gandesc,
Ce scop am sa traiesc,
Viata mea e un chin, o durere
Si stau singura-n casa si tot imi amintesc
Cat am suferit pentru el, si acum, nu mai pot sa iubesc,
Ma gandesc doar la el, mi-a furat inima, m-a adus in pragul iubiri, Unde, nu mai pot trai pentru altcineva,
Iubesc ca o proasta, caci nu realizez,
Cat sufar si tot ce pot sa fac e sa ma intristez;
Nu are rost, el nu am iubeste,
Imi spune vorbe dulci, dar nu le graieste,
E doar in mintea mea, vocea lui senina,
Nu stiu ce sa cred, ce sa gandesc,
Si singura mereu ma dezamagesc
Dar, am deschis ochii si-am vazut lumea
Haina cum era.

33. Daca as fi un fluture mic, m-as ascunde intr-un plic. Iar cand plicul s-ar fi rupt, as iesi sa te sarut.

34. Tu poti sa te-ndoiesti de soare,
De focul ce scanteine in stea,
De legile nemuritoare,
Dar, nu si de iubirea mea!

35. Departe esti de mine, de nu te mai zaresc, departe ori aproape, eu tot te mai iubesc!
- Cineva te iubeste si ar vrea sa stii ca, vrea sa fie cu tine oriunde vei fi. Cineva te iubeste si ar vrea cineva sa intre in inima ta.
- Niciodata n-am crezut ca vei fi, dar uite ca esti, esti aici, aproape de mine, langa inima mea. Te iubesc foarte mult, crede-ma! Esti tot ce am mai scump pe lume!
- Incep sa realizez cat de departe esti de mine, caci, simt un gol imens in suflet care, doare si nu poate fi alinat decat de mangaierea ta! Iti simt lipsa, iubire.
- Uita-te pe cer, daca ai numara toate stelele, ai afla de cate ori te iubesc.
- As vrea sa fiu o stea, o stea cazatoare, sa cad in inima ta si sa nu mai pot pleca. Te iubesc, printesa mea!

36. Plangi ca te-a ranit, plangi ca te doare, dar razi c-o sa-i para rau dupa aia.

37. Daca, de fiecare data cand, m-as gandi la tine, as primi o stea, as avea tot Universul in maini.

38. Am un iubit
Dar, acuma nu mai sunt asa de sigura
Esti tot timpu 'dnd',
Si cred ca, iubesti pe altcineva
Dupa, un timp vii si imi spui ca te joci CS
Duna, ca ma iubesti.
Dupa aia am intrebat-o pe cea mai buna prietena daca imi da web-ul si o spus ca, nu ca ti-l da tie si ca vorbeste cu tine, atunci am inteles totul!
Un baiat care isi insala iubita,
Ii un bou porc tampit, etc.
Ma intreb cateodata: de ce ma facut mama fata?
Daca, tot timpul fetele trebuie sa sufere din cauza baietilor!

Of, dragostea, asa ajungi sa te ommori pentru ea!

39. Pustoaica asta nu te mai iubeste, ea la altul se gandeste, iar pe tine te uraste!

40. Esti iubirea vietii mele, ce-ai cazut de printre stele, ai venit, m-ai mangaiat, pe gurita m-ai pupat; ai plecat incetisor, te iubesc si te ador!

41. Daca cerul ar vorbi,
Cat te iubesc de mult ti-ar marturisi,
Dar cerul n-are glas si tu vrei,
Rasuflarea sa mi-o iei,
O furtuna acum de s-ar porni,
Mi-ar fi pe placul inimii,
O furtuna mare ca-n povesti,
Sa nu poti sa ma parasesti!

42. Eu te iubesc atat de mult, dar tu nu-ti poti da seama cat de mult ofteaza sufletul meu dupa tine pentru ca, eu sunt aici, iar tu esti departe si nu te pot simti aproape.

43. Voi inceta sa te mai iubesc cand, un pictor va reusi sa picteze sunetele unui trandafir in cadere.

44. Cand gurita vei deschide,
Amintirea sa citesti,
Las-o lacrima sa cada,
Ca sa stiu ca ma iubesti!

45. Stiai ca barbatii si femeile sunt ingeri care, au numai o singura aripa? De aceea, este nevoie ca, ei sa se imbratiseze, pentru ca sa poata sa zboare. Sper ca, tu ai sa iti gasesti ingerul cu care, sa poti zbura pentru totdeauna.

46. Astazi, am trimis un inger la tine sa-ti bata in fereastra si sa-ti spuna ca cineva iti simte lipsa, dar nu i-ai deschis; astazi, ar fi fost soare daca mi-ai fi zambit; astazi, as vrea sa-ti spun ca, mi-e dor de tine mai mult ca niciodata; astazi, am realizat ca, daca, inchid ochii te simt aproape, chiar daca, esti departe; astazi, as vrea sa cred ca, ce a fost nu s-a terminat atat de repede; astazi, mi-am dat seama ca, atunci cand am zis ca te iubesc, nu a fost o gluma; astazi, imi dau seama ca viata merge mai departe, nu pot sa ma tot gandesc la trecut, nu pot sa traiesc doar din amintiri; astazi, daca as putea sa-mi pun o dorinta ar fi sa: nu mai plec niciodata de langa tine; astazi, lumea mea ar prinde culoare, daca pentru o clipa, as putea sa dau timpul inapoi; astazi, te-as starnge in brate asa cum niciodata n-am mai facut-o daca mai lasa; astazi, sper sa, vars ultima lacrima de dorul tau; astazi, fiecare ora care, s-a scurs a trecut mai greu pentru mine, pentru ca nu esti aici; astazi, a plouat in sufletul meu; astazi, timpul imi este cel mai mare dusman; astazi, am comis o crima, am ucis inca un gand legat de tine, oricum era zadarnic; astazi, as vrea sa pot sa pictez un tablou cu fiecare vis pe care il am legat de noi; astazi, nu mai pot spune nimic ce simt, ce simt depaseste universul cuvintelor pamantesti; astazi, e doar o alta zi in care, m-am gandit la tine, o singura intrebare si poate un raspuns, o simpla melodie, un sentiment placut, sunt aici ,dar tu nu ma vezi, fiindca nu poti sa vezi ceva in care, nu crezi, stiu si vad tot ce se intampla cu tine si doare. Ochii mei s-au saturat de lacrimi, dar cand te-am vazut cu ea ceva a fost pentru totdeauna pierdut, am inchis ochii sperand ca, intr-o zi toata tristetea v-a disparea, uita-te in ochii mei si spune-mi esti fericit acum?
Zambesc mereu, glumesc mereu, dar ce este in sufletul meu, stiu doar eu, ca sa te regasesti nimic nu e bun decat sa fii uitata, nimic nu doare mai tare decat lucrul pe care l-ai inteles prea tarziu, tot ceea ce, am iubit m-a dezamagit!

47. Sunt 5 lucuri in viata care nu pot fi recuperate:
1. O piatra dupa ce-ai aruncat-o in mare;
2. O vorba dupa ce ai spus-o;
3. O sansa dupa ce ai pierdut-o;
4. Timpul dupa ce a trecut;
5. Iubirea pentru cel ce nu lupta.

48. Vremea trece, vremea vine,
Eu nu ma despart de tine!

49. Nu plange ca s-a terminat, zambeste ca s-a-ntamplat!

50. Te sarut in scris, te sarut in vis, te sarut in gand, dar in realitate cand?

51. Te iubesc pentru ca, imi alungi singuratatea intr-o lume plina si aglomerata. Te iubesc pentru ca, fara tine e greu si nu ma pot regasi. Te iubesc si sunt definitia fericirii eterne. Te iubesc pentru simplele banalitati pe care le faci, te iubesc pentru ca bei apa, pentru felul in care te incalti, pentru felul in care porti diferite obiecte. Te iubesc pentru linistea daruita clipelor alaturi, te iubesc pentru ca, imi zambesti, pentru ca ma alinti, pentru ca ma atingi, imbratisezi. Te iubesc pentru ca, sarutul tau ma face sa simt ca traiesc fara regrete. Te iubesc pentru ca, noptile sunt minunate alaturi de tine, triste cand lipsa ta umbreste zambetul meu. Te iubesc pentru ca, traiesc implinirea mea totala. Te iubesc pentru ca, esti totul meu. Te iubesc pentru viitorul meu, al nostru. Te iubesc cand te alinti, te ador cand imi vorbesti. Te iubesc pentru a tot ce esti, realizezi sau nu. Te iubesc in mod obsesiv. Te iubesc in mod patetic. Te iubesc orbeste. Te iubesc. Stii ce? Te iubesc si pentru simplul fapt ca existi.

52. Sunt momente in care simiti atat de tare lipsa cuiva, incat iti vine sa il scoti din vise si sa il imbratisezi.

53. Daca cineva va putea scrie cu un cub de gheata pe soare inseamna ca, te iubeste mai mult decat mine.

54. Nu ma asteptam ca, de maine am sa raman fara tine si ai sa-mi rupi sufletul. Daca, tie iti e mai bine sa nu mai stau langa tine, eu am sa fac cum spui tu. N-ai vrut sa tii langa tine un suflet care ti-a vrut binele, ti-am fost aproape mereu.
Sunt un strain pentru tine si plange inima in mine, dar voi fi aici mereu, cand iti va fi tie mai greu. Voi fi mereu langa tine, cand ai nevoie de mine, fiindca nimeni nu-ti vrea binele, lumea tu stii ca, e rea. Voi fi mereu langa tine, cand ai nevoie de mine, cand ai nevoie de mine, voi fi la rau si la bine aproape de inima ta.
Eu te cunosc cel mai bine, cum ma cunosc eu pe mine, stiu cum e sufletul tau.
Cine crezi tu ca, o sa poata sa te iubeasca vreodata, asa cum, te iubesc eu ?

55. Te-am iubit, te voi iubi, dar tu ce faci, iti bati joc de mine? Eu te iubesc, dar tu esti orb si nu observi, am plans zile si nopti dupa tine si tu imi intorci spatele ca, fiind un nimeni pentru tine. Te iubesc si te voi iubi in continoare.

56. Prietenul meu imi scoate mereu ochii ca, l-am inselat cu altul, dar nu se gandeste ca, si pe ala l-am inselat cu el.

57. Esti o floare,
Esti un crin,
Ai parfumul
Cel mai fin!

58. Cand clipa devine grea,
Si merge spre eternitate,
Mi-aduc aminte de iubirea ta,
Dar totusi ea este departe.
Departe, in lumea suferintei,
Traiesc pe drumul cel pustiu,
Azi nu mai stiu ce-i fericirea,
Mi-e dor de tine, atata stiu.
Astept cu nerabdare, ceasul,
Ce mi te va aduce in cale,
Incep parca sa-ti aud glasul,
Ca pe un rasarit de soare.

59. Cand o vei imbratisa, te va durea, pentru ca-n ochii ei se va reflecta doar imaginea mea, stai linistit, nu ma ranesti, chiar ma amuza sa realizez cat de putin gandesti.

60. Trandafirii se cunosc dupa floare si miros,
Dar eu te cunosc pe tine dupa chipul tau mumos.

61. Lacrimile curata ranile interioare, vindeca sufletul. Nu va feriti sa plangetzi pentru ca, asa va descarcati. Cei ce nu plang niciodata nu au sentimente.Lacrimile nu sunt o rusine. Iubesc, plang din dragoste, iar nimeni, niciodata nu ma poate critica pentru asta.

62. Vara trece,
Iarna vine,
Ma gandesc numai la tine,
De ce sa nu ma gandesc
Daca, stiu ca te iubesc?

63. O dragoste incepe cu un zambet, se continua cu un sarut si se termina cu o lacrima.

... funditsa? :d

2 răspunsuri:
| alexalexandra55 a răspuns:

Vezi Aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sunt foarte bune o sa fi multumita

Sper sa te ajute