nony
| nony a întrebat:

Http://www.youtube.com/watch?v=md6HPoCigJg

Nu stiu daca a mai fost postatá, dar as vrea sa fie revazutá si de adolescentii din ziua de azi.

Răspuns Câştigător
cami
| cami a răspuns:

Inima incepea sa-mi bata cu putere, mintea parca mi-a ramas pe loc timp de 6 minute, cat adevar, cata realitate poate grai Tudor Chirila. Multumesc nony, multumesc pentru postare. Ai de la mine nota 10.

8 răspunsuri:
nony
| nony explică:

Va multumesc tuturor ca incercati sa facem un bine tineretului si sa-l motivam cat mai puternic.
@Alexandra 1995, fii originalá..stii tu la ce ma refer.

| Flav a răspuns:

Da, a mai fost pe site si-am felicitat atunci persoana respectiva ca a postat-o cum te felicit si pe tine. Ce sa zic, eu o ascult si ma simt naspa, parca imi creeaza ambitii mari. Cred ca ne e adresata tuturor, nu numai adolescentilor. Dar degeaba asculti astfel de cuvinte si-n 2 minute dai pe Otv sau stirile de zi de pe orice fel de post ca revii in starea de inaintea poeziei...

| SweetCandy a răspuns:

O stiu,big grin e interesanta... mie imi place mult Chirile incepand c muzica, si terminanad cu felul in care se manifesta e natural si sinccer!?happy

| ViVi a răspuns:

Dawinking ar trebui sa vada toti adolescentii laughing

| ViVi a răspuns:

Nic nu stiu de ce mi-ati dat stupid am spus ca ar trebui sa vada toti adolescenti ce e rau in asta thinking

| papatukjatlekjulk a răspuns:

Ideea acestui monolog nu e ca toate generatiile de astazi sa inghita pur si simplu ce zice Chirila, ci sa inteleaga mesajul ce-l transmite... din pacate putini inteleg cu adevarat despre ce vorba, putini inteleg societatea si lumea in care traim... societatea se bazeaza pe subordonare, fara gandire critica si informare serioasa ne vom subordona in continuare la orice ne va impune societatea, pentru ca nefiind informati vom fi dominati intelectual in orice conditii fara sa ne putem opune...

| AndutzaAndu a răspuns:

Da, am mai vazut scrisoarea asta; cred ca este adevarat ce spune Chirila

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Crezi nony, ca o sa aiba rabdare sa asculte? Nu vezi ca nu sunt in stare sa dea un search pe google, ci prefera sa intrebe aici, sa i se dea de gata. Oare acesta este tineretul zilelor noastre? Nu vezi cati stupid s-au dat la raspunsuri? Sunt atat de dezamagita...
Oricum te felicit pentru postare.