| larissaaaa5 a întrebat:

Ieri după amiaza aveam impresia ca mi se duce limba in spate, pe gat ca și cum. Acum o ora când am vrut sa ma culc am realizat ca nu pot dormi fiindcă stau cu frica sa nu-mi înghit limba in somn. Încercam sa adorm și stăteam pe o parte și simteam cum mi se mișcă limba ciudat in gura, nu știu de ce sau dacă este in capul meu ca îmi fac prea multe filme. Nici nu ma pot gândi la altceva fiindcă tot îmi e sa nu îmi înghit limba in somn asa ca m-am gândit sa nu dorm deloc iar dimineața sa merg la doctor sa vad ce zice.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ti-ai indus atac de panica dintr-o prostie!
Cum sa-ti inghiti limba, daca este lipita de gura ta?
Hai judeca un pic inainte, sa mai intri in panica din prostie!
Apoi, de ce ai vrae sa mergi la medic, ca sa-l faci sa rada de prostioara ta?

| Fatamuntilor a răspuns:

Se prea poate ca limba ta sa fi suferit unele modificari cum ar fi umflaturi,bubite, schimbarea culorii, iar tu ai impresia asta.
Nu ai avut senzatia de,, nod in gat''?
Roaga pe cineva sa se uite in gatul tau, poate ai rosu in gat!
Exista termenul de,, inghirire a limbii '' dar asta se intampla in cazuri extreme.