| ea_5657 a întrebat:

Imi dati idei de status pe mess! dau funda!

8 răspunsuri:
| Ada... a răspuns:

Bună!Te poti simti singur, trist, dar niciodata invins. Poti pierde, poti gresi, poti suferi, dar nu te gandi sa abandonezi. Priveste viata cu ochi de invingator si ai sa vezi cat e de frumoasa!

Nici cel mai bun machiaj nu are cum sa-ti schitzeze un zambet atunci cand esti trist.sad

Chiar de-ar fi greu, tot as zambi si chiar daca as fi plina de probleme, tot as glumi! Pentru ca stii, viata e grea si lumea e rea. Cum as putea sa rezist,daca nu m-as purta asa?!winking

Am pornit la drum pur precum lumina. Un copil cu scantei in ochi care nu stia ce-nseamna vina cautand iubirea si stima.Si cum nu stiam sa lovesc, viata m-a lovit prima.happy

Totul trece, asa se spune, dar nimic nu trece fara sa lase urme sad!

Ea a fost mereu langa mine cand restul m-au lasat
Si a fost mereu cand toti pe la spate m-au acuzat
Ea m-a ajutat incet incet sa devin ce sunt acum
Si tot ea mi-a aratat care este cel mai bun drumlove struck.

Mandria ti-a ramas cea mai mare avere,zambeste-n fata raului si nu va avea nicio putere. happy

Zambeste, chiar daca ai sa cazi, chiar daca soarele apune si azi.winking

Lumea asta te distruge, te induce in eroare, fura tot si apoi fuge, te raneste si te doare!

Dacã-ţi atingi propriile ţeluri, vei gãsi prieteni falşi şi duşmani adevãraţi. Nu are importanţã, tu realizeazã-le.

Majoritatea prietenilor sunt ca umbra. Nu apar decat atunci cand e soare. oh go on

Ce mi-a placut odata imi place intotdeauna, pentru ca optiunea mea este motivata. Fie ca urasc, fie ca iubesc stiu clar de ce...

Ca indragostitii la inceput, iti aduci aminte cum era ? Inca de cand ne-am cunoscut, loc de cuvinte nu era .love struck

Mi-am readus la loc zambetul pe care odata il credeam pierdut ! love struck

Adevarul, pur si simplu, este rareori pur si nu este niciodata simplu .winking

Un pesimist este cineva care, atunci când trebuie să aleagă dintre două rele, le alege pe amândouă.

Atunci cand crezi ca totul in viata e pustiu, inchide ochii, asculta bataia vantului ...day dreaming

Incearca sa razi si tu de viata, nu lasa numai viata sa rada de tine.happy

Traieste in asa fel incat sa nu ti se observe prezenta, dar cand pleci din locul in care ai trait, sa ti se simta lipsa.

Si daca dragoste nu e, parca e bine, dormi linistit chiar daca o iei prin 5 masini straine, tine de tine pe unde umbli si cu cine.

Si ce usor e sa zambesti, cand ai incredere-n ceea ce esti love struck.

Si maine e o zi...si maine voi zambi. Chiar daca mi-e greu.Voi zambi mereuhappy.

De-ai privi adânc în ochii mei ai vedea ce-nsemni pentru mine. As renunta la toate pentru noi, nu pentru iubirelove struck.

Intotdeauna pregatita pentru raul care vine, intotdeauna fericita daca treaba merge bineday dreaming.

Mereu cu zambetul pe buze, nu se streseaza, nu prea o intereseaza ce urmeaza.

Si poti sa-mi iei ce vrei cand am langa mine toti prietenii meilove struck.

Toti avem probleme, conteaza cum le facem fata, nu le da prea multa importanta, n-ai decat o viata.

Multi cred ca pot gandi pentru noilove struck. Dar noi nu inseamna mai multilove struck. Noi inseamna doar 2love struck .

Nu ma crezi in stare? Nici o problema, nu ma cred nici eu! De aia fereste-te de ziua in care o sa prind tupeu!

Lumea vorbeste prostii ca sa te schimbe si te minte, numai tu poti vedea si dincolo de cuvinte.happy

Durerea te-a maturizat, te-a pus pe gânduri. Te-a învățat să citești printre zâmbete și rânduri.Ștergi o lacrimă dar nu poți să ștergi amintiri.

Cautã acea persoanã care sã te facã sã zâmbesti ...e suficient un zâmbet ca sã se facã luminã într-o zi întunecatã!

Atata timp cat nu incetezi sa urci, treptele nu se vor termina; sub pasii tai care urca, ele se vor inmulti la nesfarsit!

Nu mai sunt ca la-nceput si asta te doare cel mai mult.batting eyelashes

Cu timpul înțelegi că doar cel care e capabil să te iubească cu defectele tale, fără a pretinde să te schimbe, îți poate aduce toată fericirea pe care ți-o dorești

Și stând în fața ta mă străduiesc să nu clipesc, ca nu cumva o lacrimă să îmi curgă încet pe obraz, ca nu cumva să vezi că sunt la necaz.

Si n-am sa uit. Cu ele am fost mereu si mi-au fost aproape cand dadeam de greu!

Ochisori caprui si privire cu subinteles.Buze dulci, par saten deja nu mai ai vers. batting eyelashes

Si eu care speram. ca tu erai pentru mine cel mai potrivit Acum stiu, da stiu, ca doar m-ai mintit.

Vorbeste-ma pe la spate, voi fi plina de bucurie... Critica ta ma ajuta sa-mi indeplinesc visele... Invidia ta imi hraneste orgoliul. winking

Nu voi fi un om obisnuit, pentru ca am dreptul sa fiu extraordinara.

Mai gandeste-te o data .Cum ar fi inima ta ,Atunci cand nu mai e ea ?! big grin

Chiar daca stiu ca ma minte, prefer sa il cred decat sa simt ca il pierd...straight face

Prietenii cei mai buni sunt cei dupa care nu poti pune virgula, doar punct!love struck

Nu renunta nicicand la ceea ce-ti apartine,si nu permite altora sa renunte la tine...

Sunt o fata care stie ce vrea . Nu am pe nimeni si mi-e bine asa! Imi place viata nu ma poti judeca, nu trebuie sa-ti scriu vreun raport pe unde umblu, s-au cand ma intorc! happy

Este atat de schimbata! Exact cum ai zis tu ca nu o sa fie vreodata! love struck

Deşi trăim şi luptăm împreună, fiecare moare singur…

Pentru mine sunt nişte amintiri care veşnic o să doară . Pentru tine e o simplă poveste de seară...

Tu mi-ai gresit, eu ti-am gresit love struck. Unul pe altul noi ne-am mintit ! Si de-ai regreta cu adevarat Iarta-ma ca si eu te-am iertat ! winking

| Hypathia a răspuns:

„Pastreaza-ti dreptul sa gandesti, pentru ca si daca gandesti gresit e mai bine decat sa nu gandesti deloc". - Theon

| Alëxa_9778 a răspuns:

"Sunt un virus online" daca esti o fire mai reahappy...
"Ai o fata de imi sta ceasul`" sau "m`am gandit o ora la statusul asta" daca ai simtul umorului si iti placesa glumesti
"daca ti-e foame - mananca sare : o sa-ti fie sete!"

Om cu suflet curat
Greu se mai gaseste
Si nu mai poti sa stii
"Care iti e prieten sufleteste
A disparut sinceritatea
Si domina perversitatea!love struck" daca nu crezi in prietenii adevarati

Este interzis prin lege sa ai status mai misto ca al meu!

si nu mai stiu. incaz ca iti plac add` me Alexandra_princess_of_boys

| Lavinia_6306 a răspuns:

Sti poti lua... niste versuri din melodiigen:"Every time I close my eyes, I see my name in shining lights"...sau unul care imi place mult"Trecutul l a trimis in viitor."

| YeowangBalam a răspuns:

Nu voi fi o fata obisnuita, pentru ca am dreptul sa fiu extraordinara…

Am o vorba de la tata... intr-o zi se-ntoarce roata...

Viata e o lupta, deci ma lupt cu ea...

"Inima mea cunoaste ratiuni pe care ratiunea nu le cunoaste".

Un zambet nu inseamna fericire asa cum o lacrima nu inseamna durere. Poti plange cand esti fericit, poti sa razi cand inima iti plange...

Cand esti prea singur...si camera e goala
Cand esti prea trist si noaptea te-ncojoara
Si-n jurul tau e o liniste ce doare
Auzi o voce-n cet:
"Da muzica mai tare"

astea le am eu...cateva dintre ele;)

Si cateva site-uri:)

http://www.statusuri.ro/

http://ymstatus.com/

http://www.avatare-messenger.com/statusuri/

http://statusuri.blogspot.com/

Sper ca te-am ajutat;)

| Ella_2551 a răspuns:

Stiu ca vreau iluzii dar nu-mi pasa, Daca sunt fericita nu conteaza."!

dar indiferent de ce va fi, nu uita sa fi doar ce vrei tu sa fi."

Privesc in urma mea, vad, oameni razand Lacrimile sunt, parca sbulberate de vant Cand plang, ma rog la Dumnezeu, mereu Si-L intreb:"Oare, nu Vezi ce vad si eu?""

Daca pentru un moment ai crezut ca o vei distruge, uite`o dupa putin timp : zambeste si e dulce happy"

imi iubesc baiatul maxim love struck

si totusi stie cum sa faca,cum sa ma tina, Ca atunci cand e cu mine sa ma simt ca o regina:X"

daca pana acum ma gandeam daca e bine sau nu ceea ce se intampla, acum nu ma mai intereseaza.stiu ca te iubesc si asta e tot ce conteaza love struck te iubesclove struck

Sa invat sa te iubesc mi-ar putea lua o viata intreaga, dar numai uitandu-ma in ochii tai stiu ca merita sacrificiul!

~when I close my eyes I can see. the spotlights are bright on you and me :X~

stii ca avem drumul nOstru pavat cu sperante si multe vise/ce ne face sa'l vedem si cu luminile stinse/O sa luptam sa avem ce n'avem/vom trece peste toate doar TU si cu Mine

cu toate astea tu stii bine ca orice ar face pan'la urma tot la tine vine...asa ca ai grija de el ca la tine'n inima nimeni nu-i la fel"

//si orice ar fi...ei se cearta,ei se`mpaca love struck te iubesc mult viata love struck

pentru tine as prinde ploaia din cer love struck!

Orice drum parcurs, e mai frumos in doi…"

Dac-ar fi sa am tot, ce ar putea avea cineva tot nu pot renunta,
Tot n-ar fi de-ajuns, tot ce am de spus
E ca fara tine pentru mine totul e nimic...

"love struck ♫♦ Te iubesc ♥♫ love struck"

La poarte sufletului meu...nu mai incearca numeni sa mai bata, caci cheia ai luat-o si usa-i incuiata! love struck

Undeva, cineva se gandesta la zambetul tau si se bucura de prezanta ta in viata sa. Asa ca atunci cand esti singur, aduti aminte ca cineva undeva, se gandeste la tine
love struck

N`am iubit p nimeni cu atata dor... si de-a fost ceva... a fost trecator.

Si o sa fie bine` chiar daca mai avem probleme`. iti`spun stai linistit`. `. ca multe vin si trec chiar`daca raman`semne`. orice`semn se vindeca`dupa o vreme`! [love struck]

As vrea sa poti sa te vezi prin ochii mei.Numai asa ti-ai da seama ce mult insemni pentru mine

maine de as pierde tot, eu stiu ca in inima ta tot timpul voi avea un loc love struck te iubesc:X

mi-am readus la loc zambetul pe care odata il credeam pierdut! love struck

As vrea ca timpul sa-l opresc sa-ti spun de fapt cat te iubesc…

Ca un tablou te privesc Esti tot ce mi-am doresc"

multe drumuri grele eu am tras
//
numai ca sa nu te lassad