| CoCaCoLa a întrebat:

Imi explica si mie cineva ce sunt minutele nationale?

9 răspunsuri:
| beautifulkiss a răspuns:

Buna minutele nationale sunt minutele pe care le vorbesti in afara retelei. Daca esti pe Vodafone de exemplu cu minutele nationale poti vorbi pe cosmote, Orange, romtelecom etc. Sper ca ai inteles si numai bine.

| AndaWest a răspuns:

De exemplu tu esti in ro, si ai minute pe Orange sau ceva, minutele alea cu care vorbesti in Romania. celelalte cu care vorbesti in alte tari sunt minute internationale

| CanTrioTc a răspuns:

Nu stiu nici eu

| abcdefghijk1234567891011121314151617 a răspuns:

Cand ai minute nationale poti suna in alta retea, platind(cred) la fel.
Deci minutele nationale iti dau posibilitatea sa vorbesti in alta retea. Dar cred ca platesti la fel ca si cand ai vorbi in aceeasi retea.

| Rebeca2911 a răspuns:

Minutele pe care le poti folosi in alte retele. happy

| yoyodedeea a răspuns:

Minutele pe care le poti folosi si in alte retele...

| r0biricaa a răspuns:

Adica poti sa suni si in alte retele, nu numai in reteaua in care esti tu!happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Minutele nationale sunt minutele pe care le folosesti sa suni in alta retea. pup

| Drathmnight a răspuns:

Cele care sint valabile in orice retea din tara. funda?