| YO94 a întrebat:

Imi iese un lichid alb si lipicios din vagin...nu trebuie sa-mi vina mestruatiile.ma intreb dc?

3 răspunsuri:
| kiky278 a răspuns:

Daca te consoleaza e normal

| Giulia_7179 a răspuns:

Acel lichid alb si lipicios este normal el apare cam dupa vreo 15 zile dupa ce ai avut stopul, stiu ca ne-a zis o doctorita in sala festiva.

Ceva care nu trebuie sa ai :

Secretia vaginala anormala

Daca observi secretii vaginale abundente insotite de miros neplacut, cu o consistenta neobisnuita (grunjoasa, branzoasa sau apoasa) si culoare gri-albicioasa sau alb-verzuie trebuie sa te prezinti cat mai repede la un consult specialist. Toate acestea sunt semne ale unei infectii sau poate o afectiune mai grava.

| AudImagini a răspuns:

Daca esti sigura ca nu e de la menstruatie, s-ar putea sa ai o infectie. Vorbeste cu mama ta si poate sa faci o vizita la doctor ar fi bine.

fundita?