| qwerty1234 a întrebat:

Imi place de o fata dar nu cred ca ea stie asta inca, are 13 ani si eu am 17. Acum cateva zile mi-a scris pe facebook, am vorbit noaptea aia mult, ziua de dupa am vorbit si mai mult, ore in sir. Dupa aceea a plecat in oras unde ne-am vazut dar nu prea am vorbit, nu era bine dispusa deloc desi cand am vorbit pe net a fost foarte vorbareata, chiar as fi crezut ca ma place destul de mult dar dupa ce am ajuns acasa din oras i-am scris si mi-a spus sa o las in pace, parea foarte suparata dar am aflat ca nu din cauza mea ci din cauza altui baiat de care este indragostita, vestea asta a cazut ca o bomba, eu habar n-aveam ca are pe cineva dar acest baiat sta departe de orasul in care stam noi. De ce oare ma chinuie asa? Dupa cum vorbea pe net as fi crezut mai degraba ca ii place de mine decat ca are pe altcineva, ieri nu am vorbit aproape deloc... prin oras nu a mai iesit. Vreau sa stiu daca simte ceva fata de mine sau nu... oare ma ignora cu un anumit scop? Ar mai fi o varianta care are 2% sanse sa fie adevarata, poate e indragostita de mine si nu vrea sa arata asta inca si impreuna cu o prietena de-a ei a inventat povestea cu baiatul ala doar sa ma faca pe mine al naibii de gelos.(desi nici eu nu cred varianta asta)

8 răspunsuri:
| MrAlex a răspuns:

Varsta este de vinawinking fetele astea de 13 ani se indragostesc repede de un baiat de varsta ta.

| beastboy84 a răspuns:

Bai frateee... intri la Mititica si te lovesc aia acolo la al treila ochi laughing) rolling on the floor) mai bine stai cuminte cu fete din astea asa mici.

| amdr001 a răspuns:

Pai, eu am 14 ani, sunt fata, si vorbesc cu baieti mai mari ca mine cu 2-3-4 ani, dar niciodata nu ma gandesc la vreo relatie ca stiu ca nu ar tine. nu pentru varsta dintre noi... nu stiu! eu abia daca ma uit la astia cu un an mai mari ca mine, ca stiu ca nu as avea sanse, ca ei poate gasesc ceva mai apropiat varstei lor, si mai bun! eu zic sa ii zici ca o placi, si ca vrei sa fii cu ea, daca vrei, ca poate e cam la fel ca mine... nu stiu, ti'am dat exemplul meu, cum gandesc si cum sunt eu happy
Bafta! da'i tot ce'i mai bunwinking

| Roberta74 a răspuns:

Cred ca ea, fiind mai mica decat tine, se asteapta sa fie doar o prietenie, si cand ati iesit in oras a fost...doar o iesire prieteneasca. Poate ca vrea sa te faca gelos, intr-adevar, dar mai bine ai intreba-o face-to-face daca te place sau daca ii place de alt baiat.Intreab-o, nu stii ce ascunde, mai bine sa fiti sinceri! FUNDA?

| qwerty1234 explică:

Dupa cate o cunosc pana acum nu e genul de fata care sa roseasca, e mai salbatica si in niciun caz nu arata de 13 ani laughing, nici mie nu mi-a venit sa cred cand mi-a spus.

| Gina2 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa o intrebi.Intreab-o si priveste-o in ochi... poate ii place de tine poate nu.Cel mai bine ar fi sa o intrebi sa nu te mai gandesti atata timp daca te place sau nu! Fundapuppy dog eyessmug?

| Dany14 a răspuns:

Poate face asa doar ca sa iti atraga atentia sau chiar o fi suparata din cauza acelui baiat eu as zice sa ii dai cateva mici cadouri (ciocolata flori) si vezi cum reactioneaza cand le primeste daca se bucura sau te imbratiseaza sau roseste atunci inseamna k te place si daca a reactionat asa ai putea pur si simplu dupa sa ii spui k o placi sau daca esti prea rusinos sa ii zici vb cu prietenele ei si zile ca in conversatiile cu ea sa aduc vb despre tine si sa iti spuna apoi ce parere are despre tine cat despre a doua varianta nici eu nu cred ca ar fi adv

Nu mai am idei... sper sa te descurci bafta!

| Criissaa16 a răspuns:

Păiii, uneori fetele vorbesc frumos cu băieţii doar pentru că le place compania lor, nu băiatul în sine. Şi fetele, câteodată îşi doresc ca băieţii să facă primul pas. Aşa că, spune-i ce simţi. Nu ezita, dar îţi spun să nu îţi faci prea multe speranţe, pentru că uneor, fetele detestă relaţiile cu o aşa diferenţă de vârstă, pentru simplu fapt că îi e frică să nu îşi bată băiatul respectiv joc de ea.