| AndreiGird a întrebat:

Imi place de o fata de la mine din liceu dar eu sunt clasa a12a(invat dimineata) si ea este a10a(invata dupa amiaza).Cum si unde as putea sa intru in vorba cu ea? si nu vreau sa aud facebook, yahoo

Răspuns Câştigător
| SpawNury a răspuns:

Daca aveti prieteni comuni, stai cu ei, si poate va cunoasteti. Daca nu, fa-ti prieteni care o cunosc. De exemplu cheama baietii la un fotbal ceva, si acolo va cunoasteti, si de acolo te mai apropii un pas de ea, si poate va cunoasteti asa. Dar daca nu ai prieteni comuni nu stiu ce sa zic. Ai zis ca nu vrei sa auzi de Yahoo, Facebook. Dar Facebook-ul ar fi o solutie. Doar adaug-o la friends si incearca sa ii lasi cateva comment-uri la poze, daca iti raspunde cu un "Mersi" ceva, atunci eu zic ca ai putea sa vorbesti pe chat cu ea.

| AndreiGird explică (pentru SpawNury):

Da,mersi pentru raspuns, faza e ca nu am facebook si nici nu intentionez sa imi fac, cred ca o sa trebuiasca sa raman dupa ore pana vine si sa o abordezlaughing

2 răspunsuri:
| OoBunnyoO a răspuns:

Chiar daca nu vrei fb sau mess, cred ca cel mai usor ti-ar fi asa. Daca ai aborda-o pe mess sau pe fb, ii poti spune ca ai vazut-o prin scoala si ii poti propune sa va vedeti intr-o zi la liceu sau macar daca ati vorbit pe mess sau fb ai avea motive sa o saluti. Lucrurile ar merge mult mai usor.