| anonim_4396 a întrebat:

Imi place de o fata si nu stiu cum sa-i spun, ea stie ca as vrea sa fiu cu ea, dar eu nu îndrăznesc sa ii spun pentru ca mi-e frica sa nu ma refuze, am întrebat o prietena de ei si a spus ca ma place etc ca ar vrea sa fie cu mine, dar când sa ii spun o alta prietena mi-a spus ca ei de fapt ii place de altcineva, eu vorbesc foarte mult cu ea prin mesaje am luat vorba de chestia asta la misto dar nu a dat niciun semn, când ma vede se holbează. nu stiu ce sa fac, oare ma place? oare nu? e foarte complicata tipa... ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| anss23 a răspuns:

Mai petrece timp cu ea si incearca sa-ti dai seama daca te place sau spune-i direct ca o placi si intreab-o daca vrea sa fie cu tine, nu ai nimic de pierdut.Si mai bine nu te baza pe sfaturile "prietenelor" astea ale ei pentru ca de multe ele pot sa minta din cauza geloziei.

2 răspunsuri:
| madycumada a răspuns:

Buna!
Toate fetele sunt complicate laughing.
Eu zic sa incerci pentru ca dupa aia s-ar putea sa regreti.
Oricum, daca ea te place, nu va face primul pas.
Fa-l tu.
Nu ai nimic de pierdut pana la urma urmei.
Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Zii direct. vrei sau nu? pierzi timpul aiurea.