| Mariusprejbeanu a întrebat:

Salut tpu..Am 16 ani si imi e foarte jenă sa vorbesc despre asta. Am o prietena de varsta mea... Ideea e ca noi cand iesim afară se așează cu capul pe picioarele mele, se așează pe mine, ma ia in brate de ma sufocă. M-a mai întrebat de vreo doua ori cum mai e viata mea... daca e tot ea. Imi place mult fata, dar mi-e frica sa ii spun. Ea ba are iubit, ba nu are ...de fapt nu prea ma interesez de relația ei (e mai complicată). Sa vrea o relație cu mine? Ma iubeste oare?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Din experinta, pot spune ca asemena fete sunt de fapt niste curvulite, care se intind fara sa fie macar intrebate.
Da-i pace, ca asta nu-i dragoste, ci pur interes sau joaca cu tine.

12 răspunsuri:
| Clarity a răspuns:

Foarte multe persoane sunt foarte afective când le pase de cineva, au nevoie sa fie mai aproape. Eu zic sa nu îți fie frica sa ii spui, trebuie sa i-o spui pentru tine nu pentru ea, fii sincer cu ceea ce simți. Dacă simte la fel bine dacă nu viața merge înainte. Câteodată doua persoane nu îs in același moment când vine vorba de sentimente da nu înseamnă ca nu tine la tine dacă zice nu. Eu zic sa fii sigur pe ceea ce simți.

| Adry05 a răspuns:

Eu n-aș fi cu una ca asta care să aibă relație și să facă așa cu alții pentru că și tu o s-o aștepți acasă și ea se întinde pe altul prin parcwinking

| Violleta2022 a răspuns:

Asta nu-i iubire, este doar joaca.
Unele fete sunt atat de proaste ca efectiv sar in poalele tuturor baietilor, crezand ca asa se fac placute.
Dupa cum se intinde asta la tine in poala, eu spun sa fugii...mai ales daca vrei una care sa te iubeasca si sa fie o relatie frumoaa si serioasa intre voi.

| Mariusprejbeanu explică (pentru Violleta2022):

Aveti dreptate, dar o stiu de destul timp si nu e asta cu toti băieții

| Mariusprejbeanu explică (pentru Violleta2022):

Imi pare rau ca primiti funda asa de târziu, dar asta a fost adevărul, interesul a fost foarte mare

| Violleta2022 a răspuns (pentru Mariusprejbeanu):

Din experinta, pot spune ca asemena fete sunt de fapt niste curvulite, care se intind fara sa fie macar intrebate.
Da-i pace, ca asta nu-i dragoste, ci pur interes sau joaca cu tine.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă se așează cu capul în poziția aia, precis vrea ceva.

| Andreeush a răspuns:

Poate te vede ca pe un amic și doar atât.

| LPCTSTR a răspuns:

Mie-mi pute a fiendzone... daca asa-i spune.

Răspuns utilizator avertizat
| Stropdeploaie a răspuns:

Te incearca se joaca cu tine! tu probabil esti mai timid si rusinos! Daca ai reactiona ca ea. e posibil sa mai fac doi trei pasi in spate!

| Alexandru_Darius_1996 a răspuns:

Avand in vedere ca ea ba are prietena ba nu, eu zic sa nu te bagi ca altfel o sa ramai clar pe afara dupa 3 sapt de relatie
Am trecut si eu print-o situatie asemanare si sincer pot sa zic ca a fost o greseala de proporti

| anotherwoman a răspuns:

Eu propun sa iti iei inima in dinti si sa-i spui direct ce ai scris aici, intreab-o ce vrea de la tine, spune-i ca ti se pare o prostie joaca pe care o face, ca tu o placi oarecum cand face asta si ca daca vrea sa faca asta in continuare trebuie sa fie iubita ta, in caz contrar sa-si gasesca alt fraier care sa-i ofere atentie si afectiune, ca tu nu esti disponibil doar cand ea nu are cu cine face lucrurile acestea. Spune-i ca nu te joci cu chestiile asta si are de ales, ori ramaneti amici si sta in patratica ei, ori dupa ce vei considera tu ca o vrei de iubita poate face ce ai scris mai sus.
Nu ai nimic de pierdut.
Succes.