| xFaith a întrebat:

Imi place foarte mult un baiat.
Problema sta in felul urmator: Nu il pot privi deloc in ochii! Nu am curajul de a`l privi in ochii atunci cand si el se uita la mine.
As fi vrut tare mult sa flirtez cu el, faza e ca sunt prea rusinoasa.
Imi puteti da niste sfaturi?

Răspuns Câştigător
| 1920210898989 a răspuns:

Intai ai putea sa incerci sa-ti faci curaj treptat. incearca sa-l privesti foarte putin in ochi prima data, dupa un timp putin mai mult. si tot asa. vei vedea ca nu te mananca. are 2 maini si 2 picioare ca si tine, e si el tot om. in plus persoanele timide deseori sunt foarte dragute, mai ales atunci cand ele isi fac curaj si vor sa ia initiativa... ca sa te apropii de el si sa-i devii intai amica ai putea sa gasesti scuze pentru a fi in preajma lui si sa te bagi in seama prin diferite motive inofensive gen "si tu ai vazut emisiunea aia?" si pornesti scurte conversatii. daca si el e atras de tine s-ar putea la un moment dat chiar el sa-ti marturiseasca lucrul asta

2 răspunsuri:
| 7777 a răspuns:

Trebuie sa iti invingi rusinea.Incearca cand te priveste sa pari mai neinteresata de ceea ce faci.Incearca sa fi mai sigura pe tine.winking

| EdygGe0rGge a răspuns:

Prefate ca nu-l bagi in seama si o sa vina el la tine.Dar mereu auduD cuvantul (flirtez) dar ce inseamna?