| xFaith a întrebat:

Imi place foarte mult un baiat.
Problema sta in felul urmator: Nu il pot privi deloc in ochii! Nu am curajul de a`l privi in ochii atunci cand si el se uita la mine.
As fi vrut tare mult sa flirtez cu el, faza e ca sunt prea rusinoasa.
Imi puteti da niste sfaturi?
Fuundita happy

Răspuns Câştigător
| tpuu a răspuns:

Mai, problema este ca nu tu trebuie sa faci primul pas mai ales ca esti rusinoasa de felul tau. si pentru ca esti si fata. Totusi lasa-l pe el sa faca primul pas, daca te place si el asa cum si tu il placi va face el primul pas pentru a te "cuceri ". Deci, toate la randul lor happy

Succes, si app nu mai fi rusinoasa [pentru ca in viata nu o sa te ajute rusineawinking.

Again. succes

4 răspunsuri:
| stef87 a răspuns:

Nu trebuie sa te uiti in continuu in ochii lui, tinta. In timp ce vorbesti cu el mai te uiti la el, mai pe langa... Problema asta se rezolva privind lumea in general in ochi, nu mergand cu privirea in pamant. Te vei obisnui!

| Andreeea_2224 a răspuns:

Ar trebui sa-i spuii.
Nu trebuie sa-ti fie rusine, daca nu poti sa-l privesti in ochii.ai putea spune pe mess sau la tel sau poate chiar si prin intermediiul unei prietene.
Nu are de ce sa-ti fie rusine si alte chesti in gen`. straight face
Incearca sa` vorbesti cu ell.
Daca te uiti la el nu e nimic rau` in asta.
straight face
sper ca ti-am fost de ajutor
fundita?puppy dog eyes.

| CorinaAnamia a răspuns:

Daca esti rusinoasa ar inseamna de obicei ca rosesti la fata. Intai se va gandi daca il placi. Apoi va incepe sa vorbeasca cu tine. Si apoi incerca sa-ti infrunti teama.

| Zoya a răspuns:

Avyng-trebuie sa fii increzuta in tine...mereu seara cind te culci uitete in oglinda si spoone"am urechi frumoase,ochi frumoasi,figura frumoasa, am grasime frumoasa"-stiu ce spoon, am fost in situatia ta si crede-ma m-a ajutat.