| inloveforever a întrebat:

Imi place de un baiat...Este cu un an mai mare ca mine si as vrea sa ma combin cu el, dar n-am curajul sa ii spun in fata...Sfaturi daca puteti.

Răspuns Câştigător
| Pinky13 a răspuns:

Pai, pentru inceput, vorbeste cu un prieten sau o prietena de-a lui si afla daca te place. Afla ce are in comun cu tine happy. Si incearca sa vorbesti cat mai mult cu el ca sa vezi ce are de gand. Iar atunci cand vei afla daca te place sau nu, intreaba-l daca vrea sa fie cu tinewinking! Funda?

7 răspunsuri:
| iuli29 a răspuns:

Poti pune o prietena, poti pune un amic(asa a procedat si prietena mea) a pus niste amici sa ne combine. prima data nu am vrut(tocmai se despartise de un prieten d'al meu si nu am vrut sa ma bag cu toate ca nu am stiut ce a fost intre ei) apoi a tot asteptat sa un semn de la mine si dupa apoape un an iar a facut ea pasul(a pus un amic sa vorbeasca cu mine) si am reusit si suntem impreuna de 1 an si 4 luni(si ne merge extraordinar de bine)

| iuli29 a răspuns:

Nu incerca sa vezi daca te place. el sigur nu o sa confirme lucrul asta. mai bine vorbeste cu un amic sa va apropie, sau daca nu pur si simplu i-ati inimioara in dinti si vorbeste cu el.

| inloveforever explică (pentru iuli29):

As face o mare greseala daca as pune-o pe o clega de-a lui de clasa sa il intrebe?laughing

| inloveforever explică (pentru iuli29):

As face o mare greseala daca as pune-o pe o colega de-a lui de clasa(cu care ma inteleg foarte bine) sa il intrebe?

| Pinky13 a răspuns:

Ai face o greseaala, pentru ca fii sigura ca isi va dea seaama ca tu ai pus``o sa-l intrebewinking

| inloveforever explică (pentru Pinky13):

Si daca l-as intreba eu ar fi mai bine?laughing)DIRECTlaughing

| ღAnaღ a răspuns (pentru inloveforever):

Fi fata isteata j nu te lasa batuta daca il placi cu adevarat nu o lasa pe alta asa til ia spune-i DIRECT nu ai absolut nimic de pierdutwinking