| Anastasy a întrebat:

Am aproape o luna de cind ma intilnesc cu un baiat. Imi place tare tare de el si lui de mine la fel. Ne-am sarutat, dar nu frantuzeste si niciunul din noi nu are curajul sa faca primul pas. Eu de felul meu sunt rusinoasa dar el este mai mare decit mine cu 1 an. Ce credeti ca ar trebui sa fac?

2 răspunsuri:
| Cosmiinna a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa lasi sa vina totul de la sine, varsta nu conteaza. Incearca sa te apropii de el prin vorbe, sa afli ce ii place. sa afli chiar totul despre el. si poate iti v-a cere prietenia! bafta.

| κλάους a răspuns:

Care primul pas? Eu stiam ca sarutul este al doilea, deci, ati sarit deja peste primul. Dupa mine cred ca sunteti impreuna, dar, nimeni nu recunoaste. Hai frate.e... Un sarut e mai mult decat un "Te iubesc"! Un sarut iti arata cum e lumea, si ce vrea acel cineva.