| Ðíαŋααα a întrebat:

Imi place un baiat de 13 ani jumatate, 14. E de la scoala mea, si cand iese in pauze se mai uita la mine. Eu il cunosc pe el de cand era pe cls4 si de atunci nu am mai vb. Eu am 12 ani. Spuneti-mi si mie cum sa fac sai atrag atentia?!

3 răspunsuri:
| Miruna_7873 a răspuns:

Urmareste-i privirea. Lasa-l pe el sa vina la tine, de aceea este baiat. Daca nu vine si esti sigura ca apropiindu-te de el nu te va respinge, mergi tu la el si surprinde-l. Daca nu ai un banc la indemana sau o gluma, poti pur si simplu sa te prezinti. Fa acel gest care te face pe tine sa te simti bine.
Nu lasa impresia ca esti disperata. Este si o reclama... fetele simt baietii disperati, la fel si baietii.si ei profita din plin de asta. Nu fi prea disponibila si nu raspunde cu da la toate invitatiile lor. Ai grija ce iti doresti. Nu te lasa impresionata de un tip cu pantaloni albi, cu tricou colorat si gel pe par ce vine sa te intrebe daca te-a mai intalnit vreodata. De obicei ei stiu ca 7 din 10 fete le cad la picioare.
Atrage-i atentia printr-un zgomot. Incearca sa razi putin mai tare, sa povestesti ceva interesant care sa te puna in centrul atentie
Baftabatting eyelashes!

| adriana_5421 a răspuns:

Vorbeste cu eltongue si afla ce ii place si deschide subiectul cu lucrurile care ii plac lui

| gatosi a răspuns:

Du-te si baga-te in seama cu el! si o sa-ti dai seama.