| anonim_4396 a întrebat:

Imi place un baiat de ceva timp, dar el nici macar nu stie ca exist! ce sa fac?

12 răspunsuri:
| LoveForShania a răspuns:

Ca de obicei...stiu si eu prin ce treci de la cea mai buna prietena a mea! Si ea este in tot un asemenea caz. Eu iti recomand sa pari mai indrazneata, adica daca cere ajutor la un lucru tu sa pari utila. @Moneyandfame, daca ea face ce zici tu acolo nu va iesi in evidenta baiatului, asa baiatul va rade de ea si nu s-ar gandi sa aiba ca prietena o fata asa nebuna (scuze pentru limbaj). Sa revenim la intrebarea ta : Eu zic sa pari mai atragatoare, amuzanta si cat mai utila.Mai intai iti recomand sa intrebi pe cineva care il cunoaste pe baiat ce ii place lui si lucruri din astea.Si asa poti afla ce gen de fata ii place si te poti face pe placul lui. Daca nu esti pe placul lui nu iti recomand sa te schimbi dintr-o persoana in alta doar pentru un baiat. Poti si tu sa ii ceri parerea la ceva, de ex: Tie iti place muzica.aia (si zici tu ceva), si cand auzi raspunsul lui mai adaugi tu ceva... daca ii place zici ca : da e o trupa super si ceva de genul. Mai bine astepti sa vezi daca el face primii pasi si daca nu ii faci tu, pentru ca daca nu esti indrazneata nu rezolvi nimic. Incercarea n-are moarte!

| PauLa.M a răspuns:

Fa te observata.

| sorin a răspuns:

Pai iesi si tu in evidenta prin ceva, sa vada ca existi.

| dy a răspuns:

E destul ca atunci cand te afli in prezenta lui sa-i zambesti (oricum ochii tai ii vor zambi). Femeile au in sange chestia asta, deci atata vreme cat iti place de el, o faci vrei sau nu, important este sa lasi femeia din tine sa fie ea insasi! Daca simti ca privirea lui rasplateste interesul tau, gaseste anturajul comun in care sa intri cu el in vorba. Important este sa inteleaga ca-l placi! Daca e interesat si el de persoana ta, restul vine de la sine! Succes!

| Paula a răspuns:

@Moneyandfame, ea s-o referit sa se faca remarcata placut laughing nu hidos... oricum imi place raspunsul tau, mi-a adus zambetul pe buze happy.
eh ce poate sa faca o fata sa se faca vizibila? big grin
cat mai sexy, atragatoare, spune'i cum vrei. Si incearca sa vorbesti cu el... thinking

| oana_1897 a răspuns:

Parerea mea e ca nu trebuie sa faci ceva extrem ca sa te placa un baiat... daca te place te place si gata, nu pentru ca ai bani, esti blonda sau mai stiu eu ce... Teas sfatui sa mai astepti sa vina totul de la sine daca nu ce, baieti nu mai sunt?big grin BAFTA

| Moneyandfame a răspuns:

Pai fa-te remarcata.Umbal goala pe strada, rade-te in cap. Fa ceva!

| daddy a răspuns:

Esti invizibila? tongue
vb si tu cu el cum ce sa faci

| madamanu a răspuns:

Din punctul meu de vedere (sunt baiat), ai putea sa incerci sa te apropii de el prin simple conversatii happy

| cartofiorrrrrrrrrrrrr a răspuns:

Incearca sa discuti ceva cu el sa stai mai apropiata de el (da nu exagera)si incearca sa fii tot timpul tu insuti... a da, incearca sa fii cat mai atragaatoare!big grinbig grinbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai fa rost d e idu lui.intra in vb q el si d acolo vine totulbig grin

| krysty a răspuns:

Incearca sa vb cu el si fal sa inteleaga ca iti place de el, probabil si lui ii place de tnda ii este teama sa vb cu tine... asa ca fa u primul pas (incercare moarte nu are).