| Andra66 a întrebat:

Îmi poate spune cineva cum decurge in general o şedinţă de psihoterapie?
Mersi kiss

Răspuns Câştigător
| thegatekeeper a răspuns:

La prima sedinta veti discuta, la modul general, despre problemele pe care le ai, ceea ce doresti sa schimbi la comportamentul tau sau ceea ce doresti sa intelegi si veti stabili scopul si pasii pe care ii vei avea de urmat. Apoi, in sedintele urmatoare, in functie de ceea ce ti-ai propus sa rezolvi, veti discuta si analiza impreuna comportamentul, ideile, motivatia ta si alte aspecte similare. Ti se vor explica anumite lucruri sau ti se vor oferi idei in legatura cu felul in care ai putea proceda in legatura cu diverse situatii sau probleme cu care te confrunti etc.