| Robert5678 a întrebat:

Imi poate spune cineva va rog toate filmele din seria Matrix si despre ce este vb in ele? Multumesc

1 răspuns:
| Korrawi a răspuns:

"The Matrix"
"The Matrix Reloaded"
"The Matrix Revolutions"
Omenirea ajunge sa fie legata la "The Matrix", matrix fiind o realitate virtuala, atat de bine facuta incat majoritatea populatiei credea ca este real. O inteligenta artificiala a realizat treaba asta, cu scopul de a folosi oamenii drept baterii (caldura emanata de corpul omenesc fiind folosita drept energie). A fost revolutionar la vremea lui, fazele de actiune fiind foarte bine facute si inovative in acelasi timp, cel mai faimos fiind probabil efectul de "bullet time" (bullet time, a form of slow motion — when triggered, the passage of time is slowed down to such extent that the movements of bullets can be seen by the naked eye).
Eu zic ca merita vazut happy.