| anonim_4396 a întrebat:

Imi puteti da niste sfaturi despre mutarea la alta scoala... Adica eu ma voi muta la alta scoala si vreau sa ma integrez si sa-mi fac prieteni noi big grin.
Multumesc. Funda...

3 răspunsuri:
| Fillaide a răspuns:

Trebuie sa fii cat mai sociabila, glumeata, prietenoasa.De fiecare data cind colegii tai au nevoie de ajutor sa incerci sa ii ajuti.Trebuie sa inveti mult la inceput pentru ca profesorii sa-si faca o parere buna despre tine.De fapt, mereu trebuie sa inveti, nu doar la inceput.Incearca sa te integrezi cit mai repede, participa la concursuri, implicate in diverse proiecte.

| AlexandraCroft a răspuns:

Pai pentru inceput sa fii draguta si zambitoare.
Sa nu iti neglijezi vestimentatia si sa arati super in prima zi ca sa le faci noilor colegi o parere buna despre tine.
In pauzele dintre ore incearca sa te bagi si tu in seama cu ei si ajuta`i cand au nevoie de ceva.
Pa-pa!

| Ramonyk_4829 a răspuns:

Pai nu o sa fie deloc greu daca tu nu esti timida. Daca esti vorbareata o sa te integrezi foarte repede dar oricum daca sti sa vorbesti si sa te porti vei avea foarte multi prieteni noi.O sa vezi ca nu e greu deloc...