| iJustHaveFun a întrebat:

Imi puteti da va rog repede un comentariu al nuntii gazelor din Calin ( file din poveste ) de Moihai Eminescu?
(FUNDA)

Răspuns Câştigător
| Diiiaaღ a răspuns:

Elementul fantastic creste, invitatii fiind aici gazele, micile vietati ale naturi.
Se trece de la solemnitatea nunti imparartesti la viosia tipica nuntilor taranesti. populare aici e mult zgomot, vacarm spre deosebire de eleganta nunti imparatesti.

4 răspunsuri:
| iJustHaveFun explică:

Multumesc!
Aveam si eu cateva idei si am dezvoltat ce ai spus tu in prima parte.

| Diiiaaღ a răspuns (pentru iJustHaveFun):

Cu placere!
Ms de Funditakiss

| Diiiaaღ a răspuns:

Imi dai fudita daca iti dau?

| Diiiaaღ a răspuns:

Continuarea=>
Lumea maruntelor gaze este descrisa in detaliu poetul dovedint sensibilitate si o infinita dragoste pentru natura.E un umor delectura populara multa buna dispozitie, optimism, nunta fiin tipic taraneasca prin:alai.organizare,veselie,zgomot

Sper ca te-am ajutathappy