| Alexander_Covuliuc_1997 a întrebat:

Imi puteti spune niste experimente la fizica usoare?

Răspuns Câştigător
| katy9971 a răspuns:

Asta este un site cu multe experimente interesante... si eu am avut nevoie si aici am gasit... sper ca te ajute http://fizicabmcosbuc.pbworks.com/......-2011-2012
FUNDA?

2 răspunsuri:
| DizzuBizuu91 a răspuns:

Experimentul, de la dilatare : un inel din sarma un ou. La inceput iei o bucata de sarma inconjori oul, apoi il scoti dar lasi inelul asa dupa forma oului.Pui oul la fiert vreo 8 minute il racesti si apoi incearca sa vezi daca mai intra inapoi tongue. Sper ca te-am ajutat