| kykygyrly a întrebat:

Va rog ma ajuttati sa-mi dati niste experimente fizica si grele si usoare dar pe care sa-mi dea un 10 va rog... fundita

Răspuns Câştigător
| PisicaAristocrata a răspuns:

Iti trebuie un balon, o cutie de chibrituri si niste apa. Faza e ca daca umpli un balon cu jumatate de canita de apa, il umfli si aprinzi sub el un chibrit, nu va exploda.Iar daca umfli unul fara apa in el, explodeaza imediat. Explicatia e ca apa absoarbe caldura.

3 răspunsuri:
| PisicaAristocrata a răspuns:

Ps:normal,si cand il umfli pe cel fara apa, aprinzi un chibrit sub el, nu stiu daca s-a inteles din primul raspuns.

| Costache_Tin_1956 a răspuns:

Fizica fara limba romana nu se poate.

| kykygyrly explică (pentru Costache_Tin_1956):

Ceeeeee? eu ti.am cerut alte
cevasad