| elys_2999 a întrebat:

Imi puteti spune toate filmele twilight in ordine? va rog

Răspuns Câştigător
| mariacris98 a răspuns:

1."Twilight Saga Amurg"
2."Twilight Saga New Moon"
3."Twilight Saga Eclipse"
4."Twilight Saga Breaking Dawn" care este impartit in 2 parti: prima parte va avea premiera pe 18.11. 2011, iar a doua pe 16.11. 2012.

4 răspunsuri:
| Anduuu a răspuns:

Buna! Amurg, Luna noua, Eclipsa Zori de zi(care apare anul acesta in noiembrie partea 1 si anul viitor partea 2)

| Merilynne a răspuns:

Deci incepe cu filmul Amurg, unde bella se indragosteste de edward, apoi continua cu Luna noua, cand edward este nevoit pentru binele bellei sa plece (adica asa crede el ), continua cu Eclipsa, film care a aparut anul acesta, unde victosia se intoarce pentru al distruge pe edward omorando pe bella si incepe o lupta, iar anul acesta va aparea partea intai din zori de zi si cred ca partea cealalta anul viitor.

| Blondamea a răspuns:

Prima: amurg
a doua: new moon
a treia: eclipsa
a patra: breaking dawn

| laviiixdheloo a răspuns:

Da deci :amurg, luna noua, eclipsa, zori de zi 1, zori de zi 2, breaking dawn 1, breaking dawn 2; si cred ca mai e ceva cu cullen. happy