| ArexuDeea a întrebat:

Imi puteti sugera o tema de petrecere la scoala? p. s. am bugetul foarte limitat.

Răspuns Câştigător
| iuandfto a răspuns:

Daca ai bugetul foarte limitat poti sa faci niste lucruri handmade. Poti sa iei niste panglici apoi sa le legi de ceva(acum depinde si cum e clasa) si cu o foarfeca sa o faci mai undulata. Sa-ti spun cum. Pui foarfeca,, desfacuta,, si tragi de sus in jos panglica. Sper ca ai inteles.
Eu la petrecere la scoala am mai incercat ceva. Poti sa iei o masca de carton si dupa masca acea sa faci mai multe masti din hartie. Apoi apliciti cu tubul de tempera(daca ai tempera) cativa stropi de culoare si apoi cu pensula le mai conturezi putin. Poti face acelasi lucru si cu acuarelele dar nu stiu daca va iesi asa frumos. Ai putea sa asezi bancile frumos si sa pui pe ele cateva vaze cu flori. Florile o sa te coste ceva iar vazele poti sa le faci din doze de suc/bere. Mai poti sa faci ghirlande cu baloane sau orce idee mai ai tu. Nu cred ca cei invitati vor acorda prea multa atentie decoratiunilor. Eu stiu ca atunci cand am facut banchetul de sfarsit de an, baietii au spart baloanele laughing. De bani ramasi ai putea sa cumperi sucuri, pizza si prajituri. Pentru pizza te sfatuiesc sa alegi o pizzerie unde in anumite zile e reducere. GEN :
Vineri, cumperi 3 pizza si iti dam una gratis.
Noi la petrecere am cumparat parca 12 pizza si am primit gratis 2 sticle de Pepsi.

2 răspunsuri:
| controlled a răspuns:

Organizeaz-o doar atat ...si fiecare sa contribuie cu ceva...adica pune un fel de taxa la intrare si promitele ca va fi de neuitat.Asta ar trebui sati mareasca bugetul (te poti imprumuta pana atunci ). Iar tema : cauta si tu niste filme cu adolescenti.

| mysteryo_3033 a răspuns:

Cat ai bugetul 1 leu plus impozitu ramai ca vreo 70 bani iti ajung de vreo 3 gume orbitlaughing