| 12ghirl12 a întrebat:

Imi spune cineva cit mai multe expresii care sa contina cuvintul inima?

Răspuns Câştigător
| unconnected a răspuns:

Uite aici:a-si lua inima-n dinti,a pune la inima,a simti greu la inima,dupa pofta inimii,a-i rade inima, a-i merge la inima, a se sfarsi la inima... si mult mai multe gasesti aici http://dexonline.ro/definitie/inima

| 12ghirl12 explică (pentru unconnected):

Mersi mult de raspuns, chiar m-ai ajutat

| unconnected a răspuns (pentru 12ghirl12):

Cu placere, doar de aceea exista TPU! Sper sa te pot ajuta si altadata!happyhappy

3 răspunsuri:
| Andreea_6958 a răspuns:

E simplu, M-ai lovit la inima, Ma doare inima, Inima imi arde.