| AnemonaP a întrebat:

Imi spune si mie cat inseamna in lei $49, 464? dolar SUA

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In lei vechi care de fapt nu mai exista (au fost scosi din uz de cativa ani), intr-adevar inseamna : un miliard noua sute opt zeci si patru milioane sapte sute noua zeci si doua mii patru sute sase zeci si patru lei (vechi). In lei noi, actuali, reprezinta : o suta noua zeci si opt mii patru sute sapte zeci si noua lei si 25 de bani.

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

198479,2464 lei la cursul BNR de azi.

| AnemonaP explică (pentru mihai69):

Stiu si eu suma, dar cat inseamna 1 miliard si ceva?

| corbulalbrosu a răspuns (pentru AnemonaP):

In lei vechi care de fapt nu mai exista (au fost scosi din uz de cativa ani), intr-adevar inseamna : un miliard noua sute opt zeci si patru milioane sapte sute noua zeci si doua mii patru sute sase zeci si patru lei (vechi). In lei noi, actuali, reprezinta : o suta noua zeci si opt mii patru sute sapte zeci si noua lei si 25 de bani.