| anonima5682651 a întrebat:

Imi spuneti si mie 6-10 superlative pentru continentul Asia? Va rooog! Dau fudaaaa******! Urgenttttt!

Răspuns Câştigător
| corolav a răspuns:

Cea mai mare întindere ca suprafaţă; cea mai mare populaţie) comparativ cu fiecare dintre celelalte continente); cel mai înalţi munţi)Himalaia); cel mai înalt podiş)Pamir); lacul cu cea mai mare adîncime(Baikal); are cea mai mare pădure din lume ( Taigaua siberiană); poate ar mai fi dar nu-mi vin acum în memorie.