| TeoCaramel a întrebat:

Imi spuneti si mie niste status-uri(de messenger)? Fundita la cele mai frumoasebatting eyelashes

Răspuns Câştigător
| Byuska a răspuns:

El pleaca,culorile incep sa devina gri.Fiecare moment pretios acum e sters

Ma prind de mana ta,te aduc in lumea mea love struck

Cat as vrea sa stiu azi ce n-am vrut sa stiu ieri

Trec toate,asa se spune,insa nimic nu trece fara sa lase urme

As vrea sa cred, sa pot visa, sa te aduc de partea mea. As vrea ca timpul sa-l opresc sa-ti spun de fapt cat te iubesc…

Am vrut sa uit tot ce a durut,sa intorc pagina si sa spun "a trecut"nu`mi pasa ce a fost candva,alta sunt acum,si alta e viata mea

E de ajuns sa am incredere in mine . In ce pot sa fac ca sa fie bine .Poate intr-o zi iti vei aminti . Ca am avut grija de tine,macar o zi .

Tell me where is the love.Or I belived in a lie? Tell me what do you feel when you look in my eyes

All this time in love with you was cry

E greu sa iubesti si sa nu fii iubit.Sa arunci in trecut tot ce ai simtit.straight face

Nu credeam ca'mi va fi rau.am fost noi.acum sunt eu

Cand 2 oameni se iubesc cu adevarat.Fac tot posibilul sa uite ce s'a intamplat love struck

Unul dintre cele mai grele lucruri in viata este sa ai cuvinte in inima,pe care nu le poti pronunta;(

Impartim aceleasi ganduri,dar nu si aceleasi vise happy

Stii ce-i frumos? Nici macar nu stiu daca am vorbit serios

Desi traim si luptam impreuna,fiecare moare singur

Ai fost cu mine, cu mine ai tras mereu. Si aici nu ma refer la bine, ma refer la greu!

Mereu cu zambetul pe buze . Nu se streseaza .Nu prea o intereseaza ce urmeaza

Cel ce ieri nu te-a iubit.nu te va iubi nici azi.

E felul tau de a fi, sa ma faci sa te iert mereu !

Si cand ne`o fi mai rau! sa ne mearga asa de bine

Si chiar iti multumesc . Ca m-ai facut sa vad ca nu esti ce-mi doresc !

Eu raman cu amintirea ta,iar tu cu zambetul meu

Stiu ca ii datorez atat de multe, Ca uneori imi schimba viata`n cateva secunde

Nu stii,te-nvatam. Nu vrei, te obligam smug

Daca tot te schimbi,schimba`te cum erai la inceput !

As vrea sa fiu cum o sa fiu asa ca lasati-ma sa traiesc asa cum stiu Lasati-ma sa fac si bune si rele ca sa stiu
macar ca sunt greselile mele

Iubesc oamenii incepand cu mine love struck

Nimic nu se uita ! Totul se simte !

Nimeni nu poate sa ma acuze ca iti provoc zambetul pe buze

Imi spui ca ma iubesti asa cum sunt.hee hee sincer.te-as iubi si eu din cand in cand

Te mai astept o zi sau poate doua si daca vii ma fac ca ploua

Prefa-te ca esti trist si…. bucura-te de viata !

Nu conteaza distanta, cat conteaza ce simtim !

Nu conteaza cât ai, ci cu cine împarti

Urasc sa te vad plangand.Zambetul tau e o minciuna frumoasa

Vreau sa ne fie bine,dar simt ca nu te mai pot tine langa mine

Iubim fara sa stim ce e iubirea,iar atunci cand stim nu mai reusim sa iubim

Let me feel your love

Aici sunt si voi ramane numai pentru tine

Si ma intreb,de ce nu au niciun rost regretele sad

Uneori ti-ai dori sa fie doar cum a fost candva

Azi e ziua de maine pentru care iti faceai probleme ieri

E doar o fata normala, sunt zile in care parul nu`i sta bine, zile in care poate se comporta banal, dar cele mai multe zile sunt cele in care arata extraordinar batting eyelashes

Zambesc pentru momentele frumoase,zambesc pentru ca iubesc, zambesc pentru cei ce imi ofera un alt zambet!

Dor te tot ce am pierdut ! Dor de clipele frumoase ! Atat de dor imi e de trecut !

Just gonna stand there and hear me cry? Well that's alright because I love the way you lie.

Nu`i nimic.Te iubesc !

If you cry,I`ll be fine

Spune`ti`mi voi secrete noi.Chiar crezi ca-mi pasa?raised eyebrows

Ai o lume a ta . Caut`o . Eu am gasit`o

Dincolo de orice.e sperantza

I love the way you smile

I want to be a part of something I don`t know

Ramai aici.Nu ma intreba ce simt

I care about you.I care about me,no more worry.Yes,i`m able to be free

Hei tu ce iti doresti,de ce imi zambesti cand te uiti la mine?

Stii ce e frumos?nici macar nu stiu daca am vorbit serios

In fine.ar fi bine sa zambesti doar pentru mine

Vreau sa ne fie bine,dar simt ca nu te pot tine langa mine

Spun tot ce`mi da prin cap,chiar si cand ai vrea sa tac

I'm very sorry for not saying " i love you"

Decat sa spun ceva gresit,mai bine nu mai spun nimic

Your love is for free !

I`ve got love and many reason to love

Ia cu tine numai slipu` hai sa numaram nisipu`

Si spune`mi .ma iubesti mai mult ca ieri?

Tacerea a raspuns in locul tau straight face

Alearga`mi in minte si rataceste`te in suflet

Nu sunt singura in ploaie si vant,am cei mai buni prieteni de pe pamant !

I need you here with me. Cause music makes me free love struck

Totul pare absurd si la fel sad

Iubesc din nou,zambesc din nou.Este ceea ce conteaza happy

Nu o lasa sa plece,tu o iubesti si ea te iubeste love struck

Eu raman cu amintirea ta iar tu cu zambetul meu love struck

Sunt doar niste cuvinte ce imi aduc aminte de ceea ce spuneai cand ne-am cunoscut.Si inca alte cuvinte care imi intra-n minte cand cu tine sunt si imi place sa le aud

Like fire and rain,you can drive me insane !

Te iubesc.Incerc sa te uit,e greu !

Zeci de gesturi,mii de vorbe.Orice ai face vei ramane in sufletul meu

Suferi?Nu`mi pasaoh go on

Învaţă şi din greşelile altora,căci nu vei avea timp să le faci tu pe toate happy

I need you on and on and on in my life happy

If you love somebody, let them go .If they come back, they were always yours. If they don't , they never were

You are my sun where there`s no light Make it rise, alright smug

Pump it up,you can’t stop ‘Cause it feels like an overdose smug

Tu esti armonia versului ce-l cant.Si nu te-as schimba nici cand.

Viata fara dragoste, an fara vara

To love someone is to see a miracle invisible to others .

Let the sunrise straight into your eyes love struck

I can take you high love struck

Uite că pot şi fără tine !

I'm lovin' it !

O mie de cuvinte nu-mi ajung sa-ti spun ce simt

Iar el mereu va spune : tu m`ai inselat . Iar eu voi raspunde ,tu m`ai provocat!

Cu toate ca a trecut.langa tine am invatat sa zambesc unui nou inceput

Nu e un vis si nicio fantezie E ceea ce se numeste copilarielove struck

Urat,da` bun rau love struck

Si cu toate astea.tu stii cel mai bine ca orice ar face,tot la tine vine

Nu mai iert minciuni, nu mai cred in cuvinte si privesc doar inainte.

Daca pentru un moment ai crezut ca o vei distruge , uite-o dupa putin timp : zambeste si e dulce.

Vrei sa ma schimbi? Schimba-te tu primul, tu esti doar personajul, eu fac tot filmul. batting eyelashes

Spune-mi cand te doare. Si o sa te anunt cand o sa inceapa sa-mi pese.:*

Hai invata sa treci peste, viata nu e o poveste. Cand destinu-ti joaca feste, nu trebuie sa plangi, zambeste!happy

Poate m-am schimbat sau poate doar m-am saturat .straight face

Chiar nu e treaba ta!

In sufletul ei te iubea,dar nu iti spunea.

Nu am chef de tine, e chiar asa de greu de priceput?raised eyebrows

Because your love is my drug love struck

Nu cred in povesti,dar cred cand imi spui ca ma iubesti

Prea multe certuri prostesti.M`am saturat sa te crezi ceea ce nu esti !

Acum stiu.Tot ce e frumos repede trece !straight face

Vreau sa te vad din nou cu zambetul pe buze.nu vreau sa am ultimul cuvant.vreau doar sa`mi cer scuze sad

Iti zic adio printre lacrimi si te las in drum.am suferit prea mult ca sa te iert si acum oh go on

Prietenia e un ocean ce multi ar vrea sa`l treaca.dar pana la malul celalalt,multi se ineaca straight face

Are o aura ce te atrage.Stie ca o placi si de aia nu te lasa in pace smug

Viata-i doar un text.Morala e aceeasi, o stii.Fa`o pana la capat.Maine nu stii ce va fi smug

Ma intreb daca o sa regreti ceva tot ce n`ai facut sa ma poti pastra?raised eyebrows

Ce simt cu tine nu am simtit niciodata.E un sentiment ce incepe sa`mi placa smug

E special ce se intampla cu noi.Avem si soare,dar avem si ploi love struck

Te voi iubi chiar si in aceasta lume nebuna ! big hug

O vrei asa cum este ea.Esti norocos ca e a ta!

Zi de zi,pas cu pas,te gandesti ca si el te iubeste si tu il iubesti

Nu te-as schimba pe nimic,esti numai bun de iubit love struck

Inca te uiti la poze de mult facute.Si realizezi ca sunt doar amintiri pierdute oh go on

Mai tii minte cand visam si desenam "i love you" pe trotuar?day dreaming

You are the only,the only one love struck

Hai tipa cu toata puterea ta " te iubesc coaiee.esti viata mea " love struck

Nu am nevoie de prieteni falsi.Detest sa tin langa mine numai oameni lasi ! straight face

Zambeste,maine poate fi mai rau

Stii bine ca o porti in inima ta.Sunt mai multe ele,dar e o singura EA love struck

Prietenii cei mai buni sunt cei dupa care nu poti pune virgula,ci punct love struck

Te iubesc cum nimeni,nimeni nu ar putea love struck

Hai sa mintim ca e perfect happy

Cand vei suferi,langa tine voi fi love struck

Adu`ti aminte.Stii bine.am fost mereu alaturi de tine

De ce nu simt ploaia?Pentru ca tu esti umbrela mea love struck

I wanna see how you lose control

Pentru ca meriti love struck

Have fun baby :*

A trecut prea mult timp.Numai stiu sa spun ce simt straight face

It's getting to be an obsession.

It`s magic love struck

E bine sa avem grija de ceea ce luam cu noi din viata.

Si stii ca niciodata nu o sa fie cum a fost.Si multe lucruri acum nu mai au rost straight face

In viata mea doar ai fost.Sa mai fii. n`are rost oh go on

Sincer.nu mai vreau sa stiu nimic.Vezi-ti de drum si fii fericit happy

You found somebody who does it better than he can

I said is too late to apologize,is too late sad

Tell me why does hurt so bad

I think I`m in love with you baby love struck

You drive me crazy

Aproape tot se iarta dar nimic nu se uita oh go on

Iti multumesc ca ma inveti sa iubesc love struck

Impreuna vom zbura,tu ma inveti ce-i dragostea

I wanna be loved to you batting eyelashes

Nu lupta pentru cineva care nu iti da motive sa o faci happy

I think I fall in love day dreaming

I give you my love.

Si poti sa`mi iei ce vrei,cand am langa mine toti prietenii mei happy

Un cerc de prieteni nu il faci cu compasul

Simt nevoia sa iti amintesc : te iubesc !

You used to call me,just to say "i love you baby " love struck

Las in spate amintiri ce dor,n-am nevoie de aripi sa zbor !

You're perfect, yes it's true,but without me you're only you

Daca as putea i-as da parte din mine, vreau sa o vad zambind urland de fericire

Daca ar fi totul exact asa cum iti doresti,nu ai mai avea pentru ce sa lupti,sa speri si sa iubesti

Eu merit sa stiu adevarul si nu doar ce-ti este mai simplu sa-mi spui. Si n`am sa uit. Cu ei am fost mereu si mi-au fost aproape cand dadeam de greu ! • :X

Traieste-ti viata ca si cum ar fi primul fum din ultima tigara :X

• Inca am suflet de copil • Care refuza sa creasca • Mi`e egal cu tot ce spune lumea asta proasta • :X

"♥ Durerea te'a maturizat,te'a pus pe ganduri blushing! Te'a invatat sa citesti printre zambete si randuri.love struck! ♥"

"♥ Ezita sa crezi ca viata e trista love struck!Sunt lucruri frumoase ce stau inca pe lista blushing. ♥"

Si am alergat sa invatz sa visez! Si am alergat sa invatz sa iubesc. straight face oh go on! ♥"

• ZaMbesc`! . Nu regret`! . "happy Nu am gresit`.am iubit`! .il iubesc:X si am simtit!`;x. • Mereu cu zambetul pe buze • Nu se streseaza • Nu prea o intereseaza ce urmeaza •

Nu te´mai am ´ sii Sincer nu ` imi e prea ´ bine! Da` mai bine ´ ma inpac ´ :* cu Ideea dkt ´ cu ´ tine•"

• Inca am suflet de copil • Care refuza sa creasca • Mi`e egal cu tot ce spune lumea asta proasta • :X

Secretuu` este s` risti, s` te simtsi binee` sh s` castigi !

• ZaMbesc`! . Nu regret`! . "happy Nu am gresit`.am iubit`! .il iubesc:X si am simtit!`;x.

"♥ Durerea te'a maturizat,te'a pus pe ganduri blushing! Te'a invatat sa citesti printre zambete si randuri.love struck! ♥"

"♥ Ezita sa crezi ca viata e trista love struck!Sunt lucruri frumoase ce stau inca pe lista blushing. ♥"

DaCa` ai imPreSia` ca tOtuL` va Dura La nesfarSiT` . Bun veniT in ReaLitateAa` crudA` happy .Gandesti greSiT` !"

Sentimentul nu dispare ca vacantsa de vara.Une0ri e mai n0civ ca fumul tras dintr.0 tsigara . :-X""

Pr0mit Ca o sa fiu Cuminte blushing De azi inainte ;x.

Spuneai ca totu.i trecator si a doua zi vezi Doamne, va.ntâlneati întâmplator`

Si ce usor e sa zambesti` • cand ai incredere`n ceea ce esti`

Nuu`mi pasa d` nimeni, iubesc p` cne ma iubeste

4 răspunsuri:
| NoCharachter a răspuns:

1. Confusius say: Man who eat jelly beans fart in technicolor

2. Todays another day time for new beginnings, yesterday I said mean
things, but you know I didn’t mean it. It’s like running out on someone
you love even though you still love them, all I needed was time to
think, and realize how lucky I am. So when I said don’t talk to me and
slammed the door in your face, what I meant to say was I love you and
my door is always open, life wouldn’t be the same without you by me
every step of the way.

3. Im not addicted…I’m just affraid of that voice that says ‘goodbye’

4. My two biggest problems are addiction to the internet and
procrastination. I’m away from the Internet now…I’ll work on
procrastination later.

5. I hate it when someone asks me ‘If everyone else jumped off a
bridge, would you do it too?’ So, I’m on my way to go jump off a bridge
because I wanted to be a trend setter and jump off the bridge first. I
won’t be jumping just because everyone else did!

6. Notice how you and me are always online at the same time? You must be addicted.

7. If you got this message, I pulled myself off the computer in
order to take a brief break. I really doubt that I’ll be gone long, and
if I am, I am most definatly going through withdrawl, so please, stay,
talk, I will return within seconds.

9. Cute enough to make you look twice, Sweet enough but not too
nice, A lil crazy but not too wild, The kinda girl that’ll make you
smile

10. I see angles in the sky , I’ve seen snow falling in July.
11. A friend in need it’s a frienf indeed!
12. Out of my mind; back in five minutes!
13. Theme words are my own: From my heart: I love you, I love you, and I love you !
14. We've walked on this earth many times together;perhaps for a moment;perhaps for years but our heart is one heart and we were meant to be.
15. We've been together before, in other lifetimes, we've fought dragons, and have been torn from each others arms yet our love prevailed.
16. Breathless kisses, burning touches, soft-spoken words of love urgently spoken words of passion.
17. A man and a woman, one complete love since time began predestined to be as one!
18. Be optimistic, all the people you hate are going to eventually die smile.
19. Love is like google, you have to go trough a lot of spam before you find what you’re looking for.
20. Same shit, diferent day! It’s all about you.
21. I can’t be with you so all I will do is sleep. Please don’t wake me up from this dream for it’s all of you that I can keep.
22. As I lay in my bed looking at the sky I thought "Were the heck did my ceiling go?!?"
23. This is a sad and funny away message. The sad thing is you’re
24. IMing me expecting me to read your message and return. The funny thing
25. Is that I’m at my computer desk laughing the whole thing up right now
A smile doesn’t cost anything

* I was born intelligent but school destroyed me

* We have to look for the facts, not words

* Don’t be sad, don’t be blue. Frankenstein was ugly too

* He who laughs last, laughs best! But he who laughs first, sees the point

* To be or not to be, this is the question

* A bad workman always blames his tools

* A bird in the hand is worth two in the bush

* A faithful friend is hard to find; remember man and keep in mind

* A friend in need it’s a frienf indeed

* Out of my mind. Back in five minutes.

* A smile doesn’t cost anything

* Always imitate the behavior of the winners when you los

* I see angles in the sky, I’ve seen snow falling in July, I’ve seen things you can only imagine to see or do, but I haven’t seen anything sweeter than you.

9. Cute enough to make you look twice, Sweet enough but not too
nice, A lil crazy but not too wild, The kinda girl that’ll make you
smile

10. God made mud, God made dirt, God made boys so girls can flirt.

6. Notice how you and me are always online at the same time? You must be addicted

7. A faithful friend is hard to find; remember man and keep in mind (un prieten adevarat este greu de gasit; sa tii minte asta)

8. A friend in need it’s a frienf indeed (prietenul la nevoie se cunoaste);

9. A smile doesn’t cost anything (un zambet nu costa nimic);

4. To be or not to be, this is the question (a fi sau a nu fi, aceasta este intrebarea);

* Be optimistic, all the people you hate are going to eventually die smile
* Love is like google, you have to go trough a lot of spam before you find what you’re looking for
* Death is patient. She waits for every single one of us.I started out with nothing… and I still have most of it!
* If you see me, don’t touch me, If you touch me, don’t kiss me, If you kiss me, don’t fuck me,If you fuck me, don’t stop
I love you, I need you,Ai vrea tu!
"nu imi stricati proasta dispozitie"
Forever you`ll be mine(totdeauna vei fi al meu)
Everything or nothing(totul sau nimic) si
Am invatat ca dureaza ani sa castigi increderea si doar in cateva clipe poti sa o pierzi.
Un iubit te poate injunghia in inima, un strain in fata, un prieten pe la spate. Dar prietenii adevarati nu poarta cutite la ei
''The World It's Mine'' ;X;X si Nu exista locul sau momentul potrivit, doar fata potrivita ! ;X;X
1.D.N.A.S = Departamentul National Aniti Scoala ...cine nu se crede tocilar
2.chestia haioasa la acest status este ca, in momentul in care realizezi ca acest text este fara sens, este prea tarziu pentru a te opri din citit
3.Nu lucrez in weekend si in zilele care se termina cu ? i ?
4.Viata e scurta, incalca regulile, iarta repede, saruta incet, iubeste cu adevarat, razi necontrolat, si nu regreta nimic care te face sa zambesti
5.CE ESTE PUMNUL?pumnul este partea de vorbire care iti muta maxilarul si iti pune intrebarea MAI VREI?
6.Crezi in dragoste la prima vedere ...sau trebuie sa mai trec o data!
7.iubi cand intri,dati 2 palme si iesi!
8.daca nu ai auzit de mine inseamna ca nu ai cultura generala
9.PE O USA SCRIA FEMEI.SI CAND AM INTRAT NUMA WC.
10.Dau 1.000.000 de euro pentru cei ce nu citesc acest status...cine e castigatorul?
Dak as fi o pisicutza as iuby un motanel,dar asa sunt o fetita si iubesc
un baietel.Asta e statusul meu preferat.Ciudat e ca nu-l pun niciodata .
Nu vad nimic iesit din comun...vad doar tarani iesiti din comuna!"

Its' time for..."I don't care"happy."

Si-ar fi mai simplu si mult mai usor...sa nu-ti mai pese uneori?"

In toate povestile de dragoste exista intotdeauna ceva care ne apropie de eternitate si de esenta vietii, pentru ca povestile de dragoste contin toate tainele lumii.[:X]"

Ai incredere in mine! oricatzi baietzi ar fi in jurul meu nici unul nu`i ca Tine!:X\\

Privirea, glasul, atingerea ta. Vor fi etern in inima mea, aici le pastrez, le rasfoiesc zi de zi, ca pe o carte cu titlul "Am fost si Vom fi"[?]"

Unele iubiri nu prind rasaritul...altele traiesc doar pentru o vara...unele se pierd si le'nghithe timpu doar una te topeshte cand nu credeai co s'apara.[:X]"

Am inceput cu-nceputul si am sfarsit in cuprinsul imbratisarilor tale.[:X]"

CanD gOlITzA tA mA pUoPa dUlTzE sI cAtIfElAtA :X eU mA fAc On PuOfuOlEtE sI mA'nMuOi cA oN bUoLeTeblushing{tE ObEsc mult!:X}"

Orice s-ar intâmpla, ramânem impreunâ :X .""Wanted to feel the joy Flow between our lips.{?_?}"

Mereu impreuna, peste toate am trecut.Poate azi e greu, poate maine e mai bine.Dar orice s-ar intampla voi ramane langa tine![:X]"
Ce simt pentru el.Ce simt cu adevarat nu va disparea nici cu timpul.Nici cu altcineva. Pastrez secretul pe care numai EL il va putea vedea!:X"
"Avem clipe impreuna ce nu vrem sa se termine love struck:Xlove struck."

Iarta-ma daca ti-e dor de mine Uita-ma daca ti-e bine, Cheama-ma daca ti-e greu Eu te pastrez in sufletul meu

Am petrecut cu tine mii de clipe minunate:X.Te iubesc prin vorbe,gesturi si fapte!:X"

Si daca nu ai fi Tu...cine as fi Eu!? love struck."
• Ma plimb pe curcubeu de parc'ar fi drumu' meu , fericita ca un copil care inaltsa un zmeu ;x Spun tot ce`mi da prin cap,chiar si cand ai vrea sa tac • Bate-n lemn să n-ajungi ca mine, sunt prea fericită și ție nu-ți stă bine. (preferatuuu' meu :X)
Nu mai vreau sa cer ...
voi obtzine oricum

traieste.ti viata ca si cum ar fi primul fum din ultima tigara

invidia doare .timpul se scruge in RELUARE

imi va fi dor.imi va fi rece.dar timpul nu va vindeca ci doar va trece

intro lume pe care o vedem si lucrurile de care ne tem exista un univers de posibilitati

mie astea imi plac .preferat imi e primu si ultimu

| Ssya a răspuns:

♦Am ramas la fel de inocenta. diferenta este ca acum nu imi mai este frica de aparentsa…
♦Mai e putin, mai e un pic. pana la marele nimic.mai e o clipa sau un ceas.din tot ce`a fost si-a mai ramas
♦Dar indiferent cat de tare doare trebuie sa stii ca`i doar o incercare trecatoare.
•Nu te supara daca l`ai vazut cu alta vreodata.nu uita…tu esti cea mai importanta!
Daca ai ramai fara glas, cazi in impas,.eu te ajut sa zambestisi de orice drama sa treci.
Zambeste mereu,chiar daca tsi`e greu…chiar daca te doare…zambeste,fii tare!…
You know you have everything when you have nothing to lose!
Whenever you knock me down,I will not stay on the ground!
Niciodata nu a fost usor, acum e greu…sunt zile in care nu mai merge, orice i`as face eu…si ma gandesc uneori ca poate`ar fi mai bine…sa ma duc.acolo unde e bine…
Cu timpul am invatat sa fac, sa tac…cu timpul am invatat sa tac si sa bag la cap…totdeauna capu' sus si privirea dreapta…niciodata nu poti sa stii ce te asteapta…
Opreste`te o clipa, priveste`n jos spune`mi ce vezi…esti pe drumul pe care chiar ti-ai dorit sa-l urmezi…rolling eyes
Cine zambeste atunci cand lucrurile merg prost s`a gandit deja pe cine sa dea vina…
Sperantsa este un vis cu ochii deschisi…
Tsinteste spre luna.Chiar daca nu reusesti, macar vei fi printre stele.
Viseaza in continuare…speranta nu moare.

Stiu ca e greu, dar sunt aici…gata sa te ridic cand simti ca pici.Stiu c`asteptsi perioada in care va fi bine…si cateodata ai impresia ca nu mai vine

Unii se grabesc, altii o iau lejer. Fiecare stie ca versul iese din cartier. Unii dau din umeri, dar altii stiu. Ca daca nu pleaca azi, maine`i prea tarziu!

Niciodata nu e prea tarziu! Toate trebuie` sa le`ncerci, incearca`le pe viu! cand toti prefacutsii se prefac ca stiu. ridica doar degetu` mijlociu!

Nici cel mai bun machiaj nu are cum sa-ti schitseze un zambet atunci cand esti trist...

Chiar de`ar fi greu, tot as zambi si chiar daca as fi plina de probleme...tot as glumi! pentru ca viata e grea si lumea e rea.cum as putea sa rezist,daca nu m`as purta asa!

Totul trece... asa se spune.dar nimic nu trece fara sa lase urme!

Mandria ti-a ramas cea mai mare avere,zambeste`n fata raului si nu va avea nicio putere.
Majoritatea prietenilor sunt ca umbra. Nu apar decat atunci cand e soare. :-J
E mult mai usor sa zambesti cand ai incredere in ceea ce esti…

Si maine e o zi,Si maine voi zambi, Chiar daca mi`e greu, Voi zambi mereu

O fata poate ierta cateodata un baiat care incearca sa o seduca,dar niciodata pe baiatul care rateaza o ocazie atunci cand i se ofera.

Uita tot ce`ai pierdut, tot ce`ai vrut, tot ce n`ai avut. Uita timpul ce`a trecut, orice sfarsit… e un nou inceput!

Nu sunt perfecta…am multe defecte…da` n`am obligat pe nimeni sa ma accepte!

Tacerea trebuie ascultata…

Am intentsii bune, pe bune…chiar n`ai idee cate cuvinte frumoase pot spune

Numai sunt cum eram, acum zambesc atunci plangeam.am invatsat ca in viata sunt bune si rele…si peste toate trec ca am putere…

Grabeste`te incet daca vrei sa intarzii la timp…
E loc sub soare pentru toata lumea…mai ales ca toti vor sa stea la umbra…

Fa`tsi prieteni noi da` nu`i uita pe cei vechi…ei te`au ajutat cand nu stiai de unde sa incepi!

Sa poti sa fii aceeasi cand totu` e schimbat…sa poti sa fii indiferenta cand totu` te-a marcat….

M`am obisnuit…singura sa ma mint…nu mai stiu ce simt…

Cine nu are loc de me nu`mi pasa…sa se inghesuiasca!
Spui ca nu mai st` la fel, ca m`am schimbat…dar de fapt n`ai ajuns sa ma cunosti cu adevarat!

Incearca sa traiesti in asa fel incat sa nu te faci remarcata acolo unde esti,dar sa tsi se simta lipsa imediat cum pleci!

Nu respect ce mi se impune…sa stii.e foarte simplu, e felu` meu de a fi!

Pentru ca nu are rost sa crezi in tot ce a fost!

Daca rolul asta mi-a fost dat in acest joc, o sa-l joc. Totul e scris, nu depinde de noroc! Daca sunt la pamant, imi ramane sperantsa...asa imi traiesc eu viata!

Decat sa ma gandesc la ce a fost si cat am de regretat, mai bine ma gandesc la viitor si la ce am de castigat…

Zambeste chiar daca ai sa cazi…chiar daca soarele apune si azi!

Lumea spune ca nu poti zbura…e o minciuna, nu crede in ea!

Unii oamenii nu gandesc.doar vorbesc si ranesc!

Stiu ca sunt iluzii dar nu conteaza…daca sunt fericita nu`mi pasa!

Totul e sigur ca un joc de zaruri…Viata e ce se intampla in timp ce-ti faci planuri.

Fiecare lucru are vremea potrivita si fiecare varsta are nebunia ei de`o clipa!

Poate m`am schimat sau poate doar m`am saturat!

Ignora trecutul,nu te mai gandii la viitor…Traieste prezentul,esti doar un muritor…Ai o singura viata, asta e tot ce conteaza…Filmul asta prost nu se mai deruleaza!

Asculta tot…nu crede nimic…loveste direct, asigura`te sa fie perfect…asa castigi respect!
Pata pe care o lasa o singura minciuna nu poate fi stearsa de o mie de cuvinte adevarate.

| TeoCaramel explică:

Eu as da la toata lumea fundita.Dar din pacate trebuie sa dau doar la una! Oricum multumesc la toata lumeawinking.