| Ooops a întrebat:

Imi spuneti va rog lucruri pe care sa le fac ca sa nu ma plictisesc.

Răspuns Câştigător
| NIGhTmArE187 a răspuns:

Sunt o infinitate de lucrurile pe care le poti face,fa ceva ca nai mai facut niciodata,poate chiar ceva mai retardat sau poate ceva haios sau chiar ciudat,acum sa nu faci ceva sa-ti faci rau, nu, nu la asta ma refeream.de ex po sa incerci sa faci ceva de mancare sa vezi cum iti iese sau poti sa-ti iei role sau bicla si sa iesi prin oras sa te plimbi, daca vrei fa un sport relaxant, gen inot si te si balacesti.incearca si repara ceva sau fa ceva care sa te tina ocupat/a o vreme si sa nu te plictisesti sau sati captiveze atentia.eu de ex m-am apucat de un joc online acum vreo 4 ani juma` si nici acu nu m-am plictisit de el, dar nu e recomandat, mai bine fa ceva mai sanatos sa zic asa.acum e alegerea ta, sper ca te-am ajutat, papa!

1 răspuns:
| InnocentSmile a răspuns:

Cel mai bun lucru.at cand nu ai ceva de facut si te plictisesti este sa citestihappy
uite eu iti recomand urmatoarele:

Din literatura straina :
"Pe aripile vantului" - Margaret Mitchell
"Mandrie si prejudecata " - Jane Austen
"La rascruce de vanturi" - Emily Bronte
"Anna Karenina" - Lev Tolstoy
"Rosu si negru" - Stendhal
"Twilight(Amurg)"-Stephenie Meyer
"The vampire diaries(jurnalele vampirului)"-L.J. Smith

Din literatura romaneasca:
"Lorelei"-Ionel Teodoreanu
"Invitatie la vals"- Mihail Drumes
"Maitreyi" - Mircea Eliade
"Adam si Eva" - Liviu Rebreanu
"Ultima noapte de dragoste intaia noapte de razboi" - Camil Petrescu