| Lolipompas a întrebat:

Îmi zic si eu of-ul: peste 2 luni fac 18 ani si nu am avut niciodata un iubit. Am 1, 65 si 52kg, nu am o constituire atletica, am picioare subțiri si puțin de burtica. Problema principala este ca toti oamenii noi pe care îi cunosc îmi dau 12, 13 ani, prietenii imi zic acelasi lucru, am fața si voce de copil si niciun baiat nu are vrea sa fie împreuna cu un copil. Baieții vor fete sexy si mature, cu forme si feminine, eu arat de parca intru in a 6 a. Aud poate prea des replica "ah, credeam ca esti mai mica", "nu ai 12 ani?", "esti a 12 a? Mai mult de 13 ani nu-ți dadeam". E ok înțeleg situația si tot problema e ca îmi afecteaza stima de sine, toți ma întreaba si se mira cum de nu am avut pana acum un iubit si problema mea e greu de explicat pentru ca nu e ceva chiar asa de comun. M-am dus la sala si ma chinuiam foarte tare nu aveam forța sa fac nimic. Daca ma machiez arat ca un copil de 12 ani cu machiaj.Cand ies cu prietenele mele arat de parca sunt surioara lor mai mica pe care au scos-o din casa. Nu exagerez s-a facut gluma asta de mai multe ori laughing E trist deja laughing) Ok am ajuns sa accept ca poate o sa raman singura din cauza asta si e ok, vreau doar sfaturi sa nu îmi mai afecteze asa de mult stima de sine, adica cand ma gandesc la asta ma simt extraordinar de prost si nu sunt în stare sa mai fac nimic.

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Iti atragi singura singuratatea. Schimba frecventa ca sa atragi pe unu in viata ta, in viata mea au ajuns numai femei pe interes pentru ca am tot intalnit la inceput apoi am ramas fixat pe chestia ca o sa vina una care a fost meseriasa in vanzare vaginala sau care vrea bani + trauma suferita din copilarie stiu ca imi atrag numai femei pe interes in viata si n-am ce face dar daca poti sa te gandesti ca atragi un tip in conditii e destul de bine, de fapt cunosc un tip de treaba care are 25 de ani te pot pune in contact cu el sta in Baia Mare.

| Adry05 a răspuns:

Și eu par mai mică decât sunt și totuși nu m-a împedicat niciodată să am un iubit, deci alta e problema la tine. Gândește-te numa câte fete urâte efectiv sau foarte grase sunt împreună cu băieți chiar faini, am văzut destule cazuri, cum de ele au reușit și tu doar pentru că arăți mai mică n-ai reușit? alta e problema, descoper-o.

| Sofer a răspuns:

O sa îți faci și tu un iubit.

| DarthNiger a răspuns:

Ai un avantaj enorm ca pari mai tanara decat esti, gandeste-te asa, tu cand o sa imbatranesti o sa pari mai tanara decat multe fete de varsta ta, multi baieti sunt atrasi de lucrul asta, o sa iti gasesti cu siguranta pe cineva, nicio fata nu ramane nesemnata mai ales in Romania, stai linistita, daca totusi te deranjeaza cum arati, atunci poti sa te apuci de un sport, fa sala, inot, gimnastica, balet, dansuri.

| Andra9pk a răspuns:

Fiecare om isi va gasi jumatatea. Exista undeva si pentru tine un baiat..doar ca nu l-ai intalnit inca,ai timp... Aveam o colega la fel ca tine si tot a avut iubiti... unora le plac fetele ca tine, crede-ma. Ai frumusetea ta, insa pe viitor daca vei dori, iti poti face 'imbunatatiri' ici-colo, ca sa te simti mai bine in pielea ta. Dar..cine te place, te place asa cum esti. Nu trebuie sa fii o Kardashian ca sa te placa baietii. Fii increzatoare in tine, n-ai vreun handicap dmn fereste sau vreun defect major ca sa nu poti atrage un baiat.

| MariaMonica2009627 a răspuns:

Stiu cum e sunt la fel ca tine când merg la magazin mă întreabă lumea unde e mama mea și dacă m-am pierdut happy nu trebuie să te simți prost pentru că ești diferită ci trebuie să te simți bine pentru că ești specială.Cât despre băieți, un băiat adevarat vrea o pitică copilăroasă doar a lui nu un întreg sat de fete fără suflet.
P.S: Ești specială, toți suntem happy

| Anjaa a răspuns:

Pe de o parte sa stii ca ma regasesc in ceea ce ai scris. Sunt cu putin mai mica decat tine si am 1.62 / 45 de kg, asa ca gandeste pozitiv, se poate si mai rau.
Sa fiu sincera nu ai avut nici un iubit pentru ca nu ti-ai dorit, pentru ca nu ai cunoscut persoana potrivita care sa te vada la adevăratul tau potential. Baietii vor fete sexy? Ai fost cam dura. Unii baieti vor fete sexy si unele fete nu se rusineaza ca sunt cautate doar pentru aspectul fizic. Ti-ai dori sa te "iubeasca" doar pentru atat? Ti-ar fi de ajuns? Crezi ca cineva care se uita doar la cum arati o sa iti faca un ceai cand o sa te simti rau si nu o sa te poti ridica din pat? O sa iti puna o geaca groasa pe umeri cand o sa va prinda ploaia? Slabe sanse.

Ai multe avantaje pe care nici nu le conștientizezi. Vei fi tanara o perioada mai lunga de timp, la 40 nu vei arata de 60, ba chiar vor crede ca ai 30. Nu te face asta sa te simti bine?
Ai o înălțime idela, nu esti un minion cu picioare butucanoase. Pun pariu ca o pereche de tocuri si o rochiță mini fac minuni.
In plus nu ai nici un trecut, un bărbat ( nu un baietel) adevarat va stii sa aprecieze ca ai fost si vei fi doar a lui. Ai o puritate si un mister aparte laughing
Alt avantaj? Poti fi ceea ce fetele sexy nu pot nici macar sa viseze. Poti fi eleganta si feminina in acelasi timp, poti sa porti un decolteu adânc fara sa dai vulgar, poti sa te imbraci cat sa iti pui in evidenta caracterul sau o trasatura frumoasa (ochii).

Apoi daca te comporti matur, daca esti atenta la gesturile tale si la modul in care te "impui" in fața celor din jurul tau nu o sa iti mai dea NINENI 12 ani. Impune respect si ai incredere in tine, asta iti va schimba total prezenta. Fii diferita si pune in valoare ce ai mai bun, in final vei gasi persoana potrivita.

| BiencutzaBia20 a răspuns:

Ar trebui să te accepți așa cum ești, toate se vor întâmpla la timpul lor.