| anamatey a întrebat:

Imi ziceti pe ce site sau aplicatii unde pot gasi niste sunete pe care doar pisicile le aud?

3 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Problema ta ar putea fi mai repede redarea acestor sunete...

| anamatey explică (pentru cristimihailov):

Ce sunete? eu sunete caut

| cristimihailov a răspuns (pentru anamatey):

Orice generator de frecvente audio ai putea folosi. Problema apare in momentul in care vrei sa redai aceste sunete. Pt ca e foarte posibil sa nu o poti face pe difuzoare.

Deoarece pisicile aud si gama de ultrasunete tu nu ai cum sa le reproduci cu difuzoarele de la calculator. Deoarece daca te uiti pe ele, acestea redau pana in 16Khz poate 20Khz. Iar tu ai nevoie peste aceasta banda.

Nu se fac asemenea difuzoare si sa le puna la calculator deoarece nu este economic rebtabil. Nu vor fii folosite. De aceea cred ca ai nevoie pentru redare niste difuzoare speciale pentru acest tip de aplicatie.