| 1Q a întrebat:

Imi ziceti si mie cum trimit mesaje la cineva pe twitter pls dau funda plus vot

2 răspunsuri:
| croissant a răspuns:

Daca vrei sa trimiti la cineva pe care il urmaresti.intri la pagina lui/ei de twitter si dai acolo la Message...tu zici de mesaj? sau de tweet? daca zici de tweet, atunci intra la profilu cui vrei sa ii trimiti si este in dreapta un semn care seamana cu o rotita, dai click si dai pe primul. unde scrie Mention. Baftahappy

| yully a răspuns:

Banuiesc ca vrei sa dai mesaj privat. daca persoana respectiva nu ti'a dat follow nu ai cum.
pe bara de sus unde scrie home iti apare messages, dai click, apoi dai pe new messagewinking