| Mihaelaa98 a întrebat:

Imi ziceti si mie nume de fata straine
sa fie misto numele puppy dog eyes plzz funda happy

Răspuns Câştigător
| BluezZzz a răspuns:

Lussi; Loan; Betty; Maria; Lilian; roki; Shisi; Shine; Deea; Pity; Zizzy; Luan; Engi. am scris asa sa intelegi ...bafta la ce vrei sa faci.

7 răspunsuri:
| 5SOS a răspuns:

Neda:este Iranian si inseamna sunet,Bahar:Este Turc si inseamna primavara, Bery, Hevy:Nume din Siria.

| denisssa a răspuns:

Abby Abelia Abelina Abelone Abia Abida Abigail Abira Abra Aby Acacia Accacia Achsa Acklea Ackleah Adagonda Adali Adama Adana Adanna Adara Adaria Addie Adelaide Adele Adelheid Adelhilde Adelien Adelinde Adeline Adelise Adelita Adelka Adelle Adelyn Ademina Adiana Adila Adilah Adilene Adilia Agatha Agi Agnas Agnes Agni Aklea Akleah Aklee Alessia Alfreda Alia Alma Amanda Amilin Amy Amylyn Ana�s Andy Ania Anisia Anna Annabel Anne Anne-Marie Antineea Aranka Ariane Arina Aylin
Baarte Babeth Babett Babette Babiche Babs Bailey Baldine Balina Bambina Bapke Baptistine Beti blanka Brenda Brunhilda
Ebba Ebertha Ebeth Eda Edana Edda Eden Edit Edith Editha Elenis Elisaveta Eliz Elizabeth Ella Elza Emese Erika Erin Ermelinda Erzsebet Etelka
Dacey Dacy Dadette Dafany Dafna Dafney Dafnie Dafny Dagmar Dagny DAIANA Daicy Daisy Daphne Dayana Debby Debora Deborah Demeter Demi Denis Denise Derek Ditta Donna
Rachel Rafaella Reka Renate Ronett Ronetta Rozamunda Ruth
Cady Caecilia Caela Caia Cailin Caitlin Caja Cala Cale Calida Callista Cambria Cary Catharina Catherine Cathy Cecile Charlotte Cici Clarissa Cleopatra Crista
Sabrina Saci Salome Salvia Samanta Samira Saveta Savina Simi Simonett Simonetta Soraya Stefania Susana
Nataly Natalya Nathalia Nathalie Nathaly Nelly Nena Nicol Nicole Niko

Maya, Sara, Abigail, Teresa,Carolina,Betty,Jennifer,Helen, Alice, Sofia, Yanna, Vanessa, Amedeea, Erika, Timeea, Sarah, Mayte, Selena, Melinda, Mia, Alessia
Sper ca te-am ajutat

| Raulittoo a răspuns:

Jenny, Katty, Kathleen, sunt mai multe faine... Fundita?batting eyelashes

| yoo23 a răspuns:

Elune
Tyrannde
Jaina
Sylvanas
Galadriel

| Adara a răspuns:

ABBEY ( f )
Pronuntie: AB-ee Forma prescurtata pentru ABIGAIL

ABBI ( f )
Pronuntie: AB-ee Forma prescurtata pentru ABIGAIL

ABBIE ( f )
Pronuntie: AB-ee Forma prescurtata pentru ABIGAIL

ABBY ( f )
Pronuntie: AB-ee Forma prescurtata pentru ABIGAIL

ABIGAIL ( f )
Pronuntie: AB-i-gayl (engleza), AH-bee-giel (germana) Origine ebraica. Derivat de la אֲבִיגָיִל ('Avigayil) care inseamna "tatal meu este fericirea". In Vechiul Testament, era sotia lui Nabal. Dupa ce a fost omorat, a devenit cea de-a 3-a sotie a regelui David.

ACACIA ( f )
Pronuntie: a-KAY-sha De la numele unui tip de copac sau derivat de la grecescul aκη (ake) "spin, punct".

ADA ( f )
Pronuntie: AY-da (engleza), AH-dah (poloneza) Origine germana. Forma prescurtata pentru ADELAIDE (Adelaida), formata din adal "nobil"(nobil) si heid "tip, sort". Augusta Ada King, contesa de Lovelace (cunoscuta ca Ada Lovelace), fiica lordului Byron a purtat acest nume.

ADAMINA ( f )
Pronuntie: a-da-MEE-na Forma feminina pentru ADAM

ADDIE ( f )
Pronuntie: AD-ee Forma de alint pentru ADELAIDE (Adelaida)

ADDY ( f )
Pronuntie: AD-ee Forma de alint pentru ADELAIDE (Adelaida)

ADELA ( f )
Pronuntie: a-DEL-a (engleza), ah-DE-lah (poloneza) Origine germana. Forma prescurtata a numelor care incep cu adal "noble". Sfanta Adela a fost o printesa, care a fondat manastirea Pfazel din Franta (secolul 7). Fiica lui William Cuceritorul a purtat acest nume.

ADELAIDE ( f )
Pronuntie: AD-e-layd De la Adalheidis, compus din elementele germanice adal "nobil" si heid "tip, sort". A fost numele sotiei lui Otto cel Mare si a regelui William al IV-lea al Marii Britanii. Este si numele unui oras din Australia.

ADELE ( f )
Varianta pentru ADELA

ADELIA ( f )
Pronuntie: a-DEL-ee-a Varianta pentru ADELA

ADELINE ( f )
Pronuntie: a-du-LEEN (franceza), AD-e-lien (engleza) Forma de alint pentru ADÈLE (Adela)
BABETTE ( f )
Pronuntie: ba-BET Forma de alint pentru BARBARA sau ELIZABETH (Elisabeta)

BABS ( f )
Pronuntie: BABS Forma de alint pentru BARBARA

BAILEY ( m & f )
Pronuntie: BAY-lee Derivat de la baili "serif, primar" in engleza veche, referindu-se la o persoana care are aceasta meserie.

BALDRIC ( m )
Pronuntie: BAWLD-rik Derivat de la elementele germanice bald "curajos, brav" si ric "putere, lege". Normanzii sunt cei care au introdus acest nume in Marea Britanie.

BALDWIN ( m )
Pronuntie: BAWLD-win Derivat de la elementele germanice bald "brav, curajos" si wine "prieten". A fost numele unuia dintre conducatorii primei Cruciade, un nobil din Flanders. Dupa cucerirea Ierusalimului, el a fost facut rege.

BALFOUR ( m )
Inseamna "pasune" in galica.

BAMBI ( f )
Pronuntie: BAM-bee Derivat de la bambina, "fetita" in italiana. Este numele renumitei caprioare din desenele animate ale lui Walt Disney.

BAPTIST ( m )
Pronuntie: BAP-tist (engleza) Forma germana si engleza pentru BAPTISTE

BARB ( f )
Pronuntie: BAHRB Forma prescurtata pentru BARBARA

BARBARA ( f )
Pronuntie: BAHR-bahr-a (engleza), BAHR-bra (engleza), bahr-BAH-rah (poloneza) Derivat de la grecescescul βaρβaρος (barbaros) care inseamna "strain". Dupa legenda, Sfanta Barbara a fost o tanara femeie, ucisa de tatal ei, Dioscorus. Este patroane arhitectilor, geologilor si artileristilor.

BARBIE ( f )
Pronuntie: BAHR-bee Forma de alint pentru BARBARA

BARCLAY ( m )
Derivat din engleza veche de la numele orasului Berkeley "padure de mesteceni".

BARNABAS ( m )
Pronuntie: BAHR-na-bus (engleza) Forma greaca a unui nume aramaic, care probabil inseamna "fiul profetului" (desi in Psalmul 4:36 se zice ca inseamna "fiul incurajarii"). In Noul Testament, numele Barnabas a fost dat lui Iosif, insotitorul lui Paul in misiunile sale.

BARNABY ( m )
Pronuntie: BAHR-na-bee Forma engleza medievala pentru BARNABAS

BARNEY ( m )
Pronuntie: BAHR-nee Forma prescurtata pentru BARNABAS, BERNARD sau BARNABY

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ii uite ce imi plac mie:
Sharlotte
Cristine
Katrinne
Shreya
Ansley
Alessia
Anabella
Miley
Sara
Emily
Jennifer
Spike
Katie
Gabriella(big grin)
Isabella
Emma
Sophia
Madison
Elizabeth
Ella
Samantha
Natalie
Grace
Lily
Alyssa
Sarah
Brianna
Hailey
Allison
Kayla
Savannah
Makayla
Sydney
Julia
Jasmine
Morgan
si sunt mai multebig grin

| maddytsaa a răspuns:

Pai:
Nadira
Cristine
Adelle
Bijou
Carry
Denise
Diane
Larisa
Elly
Clara
Alice
Gessy
Ilee
Maddye